Українці з зарплатами в конвертах більше не зможуть здійснювати великі покупки

Українці з зарплатами в конвертах більше не зможуть здійснювати великі покупки
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні з 2022 року податкова введе непрямі методи контролю – перевіряти будуть, в тому числі, і покупки українців. І щоб купити квартиру, доведеться довести, що білої зарплати вистачило б на такі витрати.

Про це йдеться в матеріалі Обозревателя.

Відзначимо, в Україні банки практично ніколи самостійно не звертаються до податкової служби для того, щоб передати інформацію про клієнта за власним бажанням. Однак, податківці самі можуть написати листа до фінустанови і отримати дані з будь-якого рахунку.

У деяких випадках фінансова установа самостійно має звертатися в правоохоронні органи, до податкової. Це стосується тих ситуацій, коли банку вдалося розкрити фінансові махінації свого клієнта.

Також варто враховувати, що банк зобов’язаний проводити перевірки:

  • стежити за операціями свого клієнта;
  • переконатися, що свої гроші клієнт заробив легально.

Джерело в Державній податковій службі каже, що українці дуже неактивно беруть участь в податковій амністії (можливість легалізувати тіньові доходи зі сплатою невеликого податку), але пройде кілька місяців і вже у 2022 році податкова почне діяти.

Перевіряти зможуть покупки, майно. І в цій ситуації доводити про легальність походження доходів доведеться не податковій, а українцеві. І якщо не змогли пояснити, звідки взялися гроші на покупку будинку або машини, доведеться заплатити прибутковий податок у розмірі 18% від тієї суми, яку планували витратити.

З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 проводитиметься добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб, яке покликане легалізувати доходи, отримані в “тіні”. В.о. голови Державної податкової служби Євген Олейников раніше повідомляв, що українцям, активи яких менше 400 тисяч гривень, проходити податкову амністію не потрібно.

За 8 місяців цього року Державне бюро розслідувань задокументовано отримання хабарів на загальну суму 20,8 млн гривень.

Джерело: Народна Правда