“Використали та забули”: Україна відповіла Росії на обурення з приводу затримання бойовика “ЛНР”

”Використали та забули”: Україна відповіла Росії на обурення з приводу затримання бойовика “ЛНР”
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Міністерство закордонних справ України, а також українська делегація в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на сході прокоментували дивну реакцію Росії, яка тільки на шостий день згадала про свій офіцера косяк. Нагадаємо, Андрій Косяк була затриманий українськими військовими 13 жовтня. Він проводив розвідку позицій ЗСУ під виглядом представника СЦКК. При цьому при собі у нього був російський паспорт, а в телефоні – відео обстрілів позицій українських військових.

Після цього представники Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) на Донбасі заявляли про тимчасове припинення роботи у зв’язку з масовими мітингами жителів біля штабу. Демонстранти вимагали звільнити Косяка. 16 жовтня демонстранти, підтримувані силами з Москви, заблокували вхід в штаб-квартиру. При цьому коментар представниці російського зовнішньополітичного відомства Марії Захарової з’явився тільки 19 жовтня:

Loading...

“Посольство Росії в Києві і Генконсульство в Харкові зверталися в МЗС України і місцеві органи влади з вимогами роз’яснити ситуацію, інформувати про місцезнаходження затриманого і забезпечити до нього консульський доступ, який відповідно до Консульської конвенції має бути надана не пізніше, ніж через чотири дні після затримання. Минуло вже шість днів, але Київ так і не виконав свої зобов’язання по Консульської конвенції “.

Речник МЗС України Олег Ніколенко в коментарі Обозревателю повідомив, що вважає, Росія черговий раз продемонструвала своє ставлення до людей з російськими паспортами:

“Сподіваємося, що жителі Донбасу, яким РФ незаконно нав’язала своє громадянство, нарешті зрозуміють: вони не цікавлять Москву, а обіцяна ним опіка не має нічого спільного з реальністю”.

На думку представника МЗС, Росію цікавить тільки одне – видати паспорт і відправити воювати, “цинічно використовувати і забути”.

Додамо, українська делегація ТКГ привітала російських представників з “мужнім кроком”:

“Вітаємо російських представників з цим мужнім кроком: визнавати реальність після восьми років послідовної брехні важко. Бажаємо російської дипломатії сил і натхнення у взятті наступного бар’єру – офіційного визнання повної відповідальності керівництва РФ за рішення і продовження міжнародного збройного конфлікту на сході України”.

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) рекомендує Україні змінити законопроект про перехідний період для Криму і Донбасу, а також залучити до його доробку жителів окупованих територій.

Міністерство закордонних справ Росії вважає , що розміщення нової військово-тренувальної місії Європейського союзу в Україні може посилити ескалацію на Донбасі. Реалізація цих планів нібито порушує мінські угоди.

Джерело: Народна Правда