Переведення годинника: коли Україна перейде на зимовий час

Переведення годинника: коли Україна перейде на зимовий час
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Україна переводить годинники на зимовий час в останню неділю жовтня – в 2021 році стрілки на одну годину назад треба буде перевести з 30 на 31 жовтня.

Відзначимо, переведення годинників двічі на рік здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів № 509 oт 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. При цьому вперше в нашій країні перевели годинник ще за часів СРСР (в квітні 1981 року), з метою економії електроенергії.

Loading...

Як відомо, багато країн вже відмовилися від такої практики, оскільки переведення стрілок, за даними вчених, порушує біологічні ритми людини, підвищуючи ризик серцево-судинних і імунних захворювань. В Україні зробити це поки не вдається. Наприклад, в березні 2021 року депутати Верховної Ради підтримали законопроект №4201 про скасування сезонного переведення годинників і встановлення постійного “зимового” часу. Його ініціатор, віце-спікер Ради Руслан Стефанчук посилався на дослідження вчених про шкоду маніпуляцій з часом. У підсумку парламенту не вдалося скасувати перехід на літній час – депутати провалили голосування законопроекту в другому читанні.

Відзначимо, осінь традиційно вважають періодом депресій, оскільки більшість людей важко переживають дощі та холод, скорочення світлового дня і нестачу вітамінів. Перехід на зимовий час тільки погіршує ситуацію. Все, що потрібно знати про потенційні небезпеки переведення годинників.

Джерело: Народна Правда