Пенсійний вік українцям знизять на 5-10 років: кого це стосується

Пенсійний вік українцям знизять на 5-10 років: кого це стосується
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

«Чорнобильці» мають право вийти на пенсію раніше, ніж інші українці. Це правило стосується не тільки ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Як пояснили в Мін’юсті, людям, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, що передбачено ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Loading...

Зокрема, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС мають право вийти на пенсію на 5-10 років раніше, в залежності від періоду роботи на території зони відчуження:

  • на 10 років – якщо вони працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, з липня 1986 року по 31 грудня 1986 року – не менше 5 календарних днів;
  • на 8 років – якщо вони працювали в 1987 році в зоні відчуження не менше 14 календарних днів;
  • на 5 років – якщо вони працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року в зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, в 1987 році – від 10 до 14 календарних днів, в 1988 році – не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на їх будівництві – не менше 14 календарних днів у 1986 році.

Відповідно до закону, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи вважаються і особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років (категорія 4). Їм також надається право дострокового виходу на пенсію.

У 2022 році заплановано підвищення пенсій трьом категоріям пенсіонерів: людям старше 70 років, особам, які отримують менше 2500 гривень, і жінкам, які досягли 60 років.

Контррозвідники СБУ затримали в Луганській області колишнього учасника незаконних збройних формувань ( «ЛНР»). Зловмисник намагався потрапити на підконтрольну української влади територію для оформлення пенсії.

Джерело: Народна Правда