Путін вже шантажує Європу “Північним потоком-2”, – МЗС України

Путін вже шантажує Європу “Північним потоком-2”, – МЗС України
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав шантажем заяву російського президента Володимира Путіна про можливість збільшити поставки газу через “Північний потік-2” в разі схвалення німецьким регулятором.

Відповідну заяву він зробив в ході спільної прес-конференції з главою МЗС Молдавії Ніком Попеску.

Loading...

“Це – шантаж, це використання газу як зброї в міжнародних відносинах. У спільній заяві США і Німеччини з приводу “Північного потоку-2″ зазначено наступне: якщо Росія почне використовувати газ як зброю в міжнародних відносинах, Німеччина почне вживати заходів у відповідь. Це вже відбувається, і ми очікуємо чітку позицію Німеччини з цього приводу”, – зазначив Кулеба.

За його словами, позиція України щодо сертифікації та запуску газопроводу незмінна. Він також нагадав, що НАК “Нафтогаз” і оператор ГТС хочуть приєднатися до процесу сертифікації газопроводу:

“Ми очікуємо позитивне рішення. Безумовно, ми чули запевнення ЄС, що до “Північного потоку-2″ буде застосований третій енергетичний пакет. Всі ці елементи повинні послати Росії чіткий сигнал, що російський шантаж газом не просто неприпустимий, а завжди буде отримувати відсіч об’єднаної Європи”.

Раніше Путін заявив, що Росія може збільшити поставки газу в Європу через “Північний потік-2”: “Чи можливе збільшення (поставок газу – ред.), ви питаєте. Так, можливо. Ось по “Північному потоку-2″. Труба вже заповнена газом. Якщо завтра німецький регулятор дасть дозвіл на поставку, то післязавтра почнеться поставка 17,5 млрд кубометрів”.

Напередодні офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила , що Росія готова продовжувати транзит газу через Україну, але це питання залежить від багатьох факторів. Наприклад, обсягів майбутніх закупівель країн Європи і конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив , що глава МЗС України Дмитро Кулеба пересмикує факти, кажучи про нібито обіцянку президента РФ Володимира Путіна скликати зустріч міністрів закордонних справ «нормандської четвірки» в ході розмови з лідерами Німеччини та Франції Ангелою Меркель і Емманюелем Макрона.

Джерело: Народна Правда