Вакцинація від COVID-19: затятим противником щеплень в Україні виявився електорат ОПЗЖ

Вакцинація від COVID-19: затятим противником щеплень в Україні виявився електорат ОПЗЖ
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Затятими противниками щеплень від COVID-19 в Україні є прихильники партії “Опозиційна платформа – За життя” – незважаючи на катастрофічні цифри, які демонструє захворюваність і смертність, велика частина електорату цієї політичної сили не мають наміру вакцинуватися.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього в рамках спільного проекту з Обозревателем.

Loading...

Питання “ви вакцинувался чи ні” було поставлено прихильникам п’яти партій, які проходять виборчий поріг, – зокрема, це “Європейська Солідарність”, Слуга народу “,” Батьківщина “,” ОПЗЖ “і” Сила і честь “.

Прихильниками вакцинації виявилися українці, які голосують за “Європейську Солідарність” – хоча б одну дозу отримали 39%, ще 20% опитаних в майбутньому планують зробити відповідний укол.

При цьому найменше число щеплених прихильників – у “Опозиційної платформи – За життя”: 18% вже пройшли вакцинацію, і стільки ж планують її пройти. Решта партій розподілилися в такому порядку:

“Сила і честь” – 32% вже зробили щеплення, 25% планують;

“Слуга народу” – 28% вже зробили щеплення, 23% планують;

“Батьківщина” – 24% вже зробили щеплення, 15% планують.

Лідером серед ворогів вакцинації стала “Опозиційна платформа – За життя”. Серед її прихильників 61% взагалі не збирається вакцинуватися. За нею йде “Батьківщина” – 59% опитаних не хочуть робити COVID-щеплення. Решта партій розподілилися в такому порядку:

“Слуга народу” – 47% відмовляються вакцинуватися;

“Сила і честь” – 38% відмовляються вакцинуватися;

“Європейська Солідарність” – 38% відмовляються вакцинуватися.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано антирекорд по смертності і захворюваності COVID-19 – 23 785 нових випадків за добу, померли – 614. Зокрема, захворіли 1800 дітей і 391 медпрацівник.

20 жовтня в Тернопільській області від COVID-19 померло тримісячне немовля. Для регіону це перший летальний випадок серед дітей.

Відомий український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський емоційно закликав українців вакцинуватися від COVID-19. Він підкреслив, що в лікарнях, незважаючи на заяви чиновників і депутатів, уже немає місць. Одночасно він заявив, що процедуру вакцинації зараз дискредитують ті, хто купив сертифікат, а потім опинився з ним в лікарні.

Нагадаємо, у львівській лікарні померла багатодітна мати, яка була категорично проти COVID-вакцинації. Жінці було 40 років, вона перебувала в критичному стані три доби. В її родині все затяті противники вакцинації. Зараз COVID-19 підтвердили ще у трьох її родичів.

Джерело: Народна Правда