Як українців обманюють у супермаркетах: головні схеми

Як українців обманюють у супермаркетах: головні схеми
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В супермаркетах існують традіціоні схеми по залученню покупців, які часто покликані його обдурити: різні “знижки”, зважування товару з тарою, продаж м’яса і риби з льодом.

Виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов каже, що існують 4 основні схеми обману покупців, пише Обозреватель.

Різниця в ціні на вагах в залі, які зважують товар і вибивають цінник, і на вагах на касі. Там можуть стояти дві різні бази цін.

Недодача здачі. За постановою Кабміну, все, що менше 5 копійок, залишається магазину. Що більше – потрібно віддати покупцеві. Але є касири-умільці, які умудряються недодати і 70 копійок здачі. З огляду на потік покупців, за день набігають чималі суми.

У відділах уцінки багато простроченої та зіпсованої продукції. Зниженими цінами повинні бути ті товари, термін придатності яких підходить до завершення, але не закінчився.

Додаткова тара. Плашка, на якій знаходиться продукт, не повинна входити в вагу товару. Але буває, на дорогих продуктах її зважують разом і включають у вартість. Якщо, наприклад, ви купуєте трохи сухофруктів, 500 грн / кг, плашка може становити 10% від ваги товару.

Також варто бути уважним до ваги фасованих товарів, що вказана виробником. “Часто приходиш в супермаркет, на упаковці вказано 500 грам печива, а за фактом там 300 грам, – каже Несміянов. – Це заводський брак, швидше за все, але такі випадки бувають. Потім складно довести, що ви не з’їли цю частину печива, адже упаковка була закрита, а ви приносите відкриту “.

Крім того, часто магазини перед знижками, змінюють ціну на товар.

Рекордно високі ціни на природний газ в світі призвели до подорожчання низки продовольчих продуктів в Україні. Незважаючи на те, що побутові споживачі захищені від подорожчання блакитного палива, криза вдарить по гаманцю – подорожчають товари і послуги.

Як повідомляв раніше, глава Комітету економістів України Андрій Новак, вартість хліба до кінця 2021 року може зрости на 5-25%, і це, незважаючи на те, що в Україні в поточному році зібрали рекордний урожай пшениці і ячменю. Причини: зростання цін на сировину і борошно, а також подорожчання енергоносіїв.

З ним погоджувався і керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко. За його словами, за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії – в два рази. Згідно з розрахунками асоціації, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%.

Джерело: Народна Правда