Газ подорожчає: облгази хочуть збільшити тариф у 4 рази

Газ подорожчає: облгази хочуть збільшити тариф у 4 рази
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Газорозподільні компанії пропонують з січня 2022 року підвищити ціни на послугу з розподілу газу від 30% до більш ніж в 4 рази – середній тариф по країні може зрости з нинішніх 1,44 грн за куб. м до 4,14 за куб. м.

Про це повідомляє УНІАН.

Найсерйозніше підвищення в планах у «Луганськгазу» і «Уманьгазу», вони хочуть підвищити тариф з 1,55 грн до 8,41 грн і з 1,78 грн до 8,91 грн відповідно.

«Одесагаз» планує збільшити ціну з 0,84 грн до 4,52 грн, столичний «Київгаз» – з 0,31 грн до 0,83 грн, «Київоблгаз» – з 1,45 грн до 3,39 грн за куб. м.

Найменші зміни в тарифі можуть прийняти для “Газопостачсервіс” – з 2,46 до 3,01 грн за куб.м, “Шепетівкагаз” – з 1,09 до 1,88 грн за куб. м і НГХП “Сірка” – з 1,14 до 1,58 грн за куб. об.

Газівники пов’язують зростання тарифів зі збільшенням ринкової вартості газу. «У тарифі газ для виробничо-технологічних витрат закладено в розмірі 5 800 гривень за тисячу кубів, а ринкова вартість газу зараз 34 тисячі гривень. А ПТР – це третина всього тарифу», – розповів співрозмовник інформагентства.

Нагадаємо, рішення про підвищення тарифів повинен прийняти регулятор. Експерти відзначають, що зазвичай затверджені тарифи встановлюються на рівні, значно нижче запропонованих компаніями.

“Укртрансгаз” як оператор газосховищ України готовий запропонувати послуги українських ПСГ для зберігання страхового запасу газу країн ЄС. Загальний обсяг мережі українських підземних газосховищ досягає 31 млрд кубометрів і є найбільшим серед країн Європи.

Рекордно високі ціни на природний газ в світі привели до подорожчання низки продовольчих продуктів в Україні. Незважаючи на те, що побутові споживачі захищені від подорожчання блакитного палива, криза вдарить по гаманцю – подорожчають товари і послуги.

Джерело: Народна Правда
Теги: