Пасажирів автобусів без COVID-сертифікатів можуть оштрафувати на 34 тисячі: нові правила

Пасажирів автобусів без COVID-сертифікатів можуть оштрафувати на 34 тисячі: нові правила
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів. 

Відповідні зміни до постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів, пише Міністерство охорони здоров’я.

Loading...

Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів.

Правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень в міжобласному і міжнародному сполученнях.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без урахування дітей до 14 років). У той же час, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

Одночасно з цим перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них повинен бути один з необхідних документів.

При перевезеннях у залізничному чи авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Як і раніше норма про наявність документа про щеплення або негативного результату тестування не поширюється на неповнолітніх.

Відсутність документа про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 17 000 до 34 000 гривен.

Пасажирам в поїздках необхідно мати:

  • міжнародний або внутрішній COVID-сертифікат про вакцинацію, оформлений через “Дію”
  • іноземний COVID-сертифікат
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке можна оформити у сімейного лікаря
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, які діють 72 години

Кабінет міністрів затвердив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ і організацій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти СOVID-19. Норма буде діяти з 8 листопада.

Окупаційна влада Криму закуповує модульні холодильники для зберігання трупів – місцеві морги вже не справляються зі смертністю від COVID-19.

Глава Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганіченко каже, що в Україні найближчим часом очікуються максимальні показники захворюваності на COVID-19 – по 30 тисяч нових випадків на добу.

Джерело: Народна Правда