Тищенко зганьбився заявою про ціни на продукти в Україні: “Гречка по 12 грн, яловичина – по 50”

Тищенко зганьбився заявою про ціни на продукти в Україні: “Гречка по 12 грн, яловичина – по 50″
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Депутат від “Слуги народу” Микола Тищенко не помітив зростання цін на основні продукти в Україні. Народний обранець стверджує, що гречка зараз коштує 12 гривень за кілограм, а яловичина – 50-70 гривень.

Відповідні ціни він озвучив в стінах Верховної Ради. Заяву Тищенка опублікував в Facebook ведучий на телеканалі “Україна” Олег Панюта.

“Я на Бессарабку ходжу, мені там подобається сало їсти. Все залежить від того шматка, який залишається. Але перший або другий шматок сала коштує десь від 50 до 100 гривень за кілограм”, – стверджує нардеп.

Народному депутату поставили запитання, чи орієнтується він у цінах. На що Тищенко відповів, що в останній раз кілограм гречки коштував 12 гривень:

“Ціни залежать від енергоносіїв. Якщо криза в світі, значить, піднімається і собівартість продукту, адже він якось потрапляє до нас на стіл”.

Він також рекомендує українцям купувати овочі та яловичину, яку він купує за ціною від 50-70 грн/кг.

Не знаємо, як Тищенко, але середньостатистичний українець змушений віддавати за гречку в середньому 45 гривень, за яловичину – 150-200 гривень (в залежності від того, що купувати).

Рекордно високі ціни на природний газ в світі привели до подорожчання низки продовольчих продуктів в Україні. Незважаючи на те, що побутові споживачі захищені від подорожчання блакитного палива, криза вдарить по гаманцю – подорожчають товари і послуги.

Як повідомляв раніше, глава Комітету економістів України Андрій Новак, вартість хліба до кінця 2021 року може зрости на 5-25%, і це, незважаючи на те, що в Україні в поточному році зібрали рекордний урожай пшениці і ячменю. Причини: зростання цін на сировину і борошно, а також подорожчання енергоносіїв.

З ним погоджувався і керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко. За його словами, за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії – в два рази. Згідно з розрахунками асоціації, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%.

Джерело: Народна Правда