До 40 гривень за кубометр: постачальники газу оприлюднили тарифи на листопад

До 40 гривень за кубометр: постачальники газу оприлюднили тарифи на листопад
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Деякі газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення у листопаді. Однак більшість постачальників відмовилися від місячних планів, залишивши лише річну пропозицію, яка діє з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Loading...

Місячні ціни, які компанії пропонують на листопад, сягають 40 гривень за кубометр. “ТАС Енергія країни” пропонує газ по 38,35 гривень (у жовтні – 30,06 гривень, у вересні 20,96 гривень за кубометр).

Деякі компанії продають газ на місяць значно дешевше. Зокрема, “Галнафтогаз” зберіг місячний тариф на листопад на рівні 7,99 гривні за кубометр.

Місячний тариф YASNO у Києві, Дніпрі та Донецькій області становить 8,46 гривні за кубометр на листопад, проте компанія не приймає заявок на підключення від нових клієнтів.

Крім того, більшість постачальників відмовилися від місячних тарифів, залишивши лише річну пропозицію. Зокрема це стосується компаній під брендом “Твій Газзбут”, на які припадає значна частина ринку. Не пропонує місячний тариф і “Нафтогаз України”.

Річні тарифні плани не змінилися і залишаються значно вигіднішими. Базові річні фіксовані ціни, як і раніше, коливатимуться від 7,80 до 13,50 гривень за кубометр. Більшість компаній установили річні ціни до 9 гривень за кубометр. Декілька компаній пропонує річний тариф нижче 8 гривень, зокрема, ДК “Нафтогаз України” – 7,96 гривень за кубометр.

Процедура зміни постачальника газу є максимально спрощеною, і сотні тисяч побутових споживачів вже зробили це.

Як повідомлялося раніше, серед можливих проблем, які можуть виникнути під час опалювального сезону, українці найчастіше називають підвищення цін на послуги під час опалювального сезону (63%).

Газорозподільні компанії пропонують з січня 2022 року підняти ціни на послугу з розподілу газу від 30% до більш ніж 4 разів — середній тариф по країні може зрости з нинішніх 1,44 грн за куб. м до 4,14 за куб. м.

Тариф на електроенергію для населення в Україні можуть переглянути у квітні 2022 року, коли закінчиться дія постанови, яка регулює ціну (ПСО). Наразі українці, за розрахунками експертів, мають платити не 1,44, а 4,5-4,85 грн за кожну кВт*годину – це реальна вартість струму.

Джерело: Народна Правда
Теги: