У США заявили, що “Північний потік-2” може не запрацювати до березня 2022 року

У США заявили, що “Північний потік-2” може не запрацювати до березня 2022 року
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Сертифікація Німеччиною та Єврокомісією газопроводу “Північний потік-2” може затягтися до березня 2022 року. Якщо Росія має запаси газу для цього трубопроводу, вона має збільшити постачання до Європи за існуючими маршрутами.

Відповідну заяву зробив старший радник Держдепу США Амос Хохштейн.

Loading...

За його словами, схвалення Німеччиною та Європейською комісією “Північного потоку-2” може затягтися до березня наступного року. Тому, зазначив Хохштейн, якщо Росія заявляє, що може швидко збільшити постачання газу до Європи через цей трубопровід, то вона має це зробити зараз через існуючі маршрути.

Він також додав, що Путін близький до того, щоб використовувати газ як політичну зброю:

“Якщо Росія дійсно має газ для поставок, а вона вважає за краще не робити цього, і це станеться тільки в тому випадку, якщо Європа погодиться з іншими вимогами, які абсолютно не пов’язані”.

Окремо він додав, що США не змінили негативного ставлення до Північного потоку-2, але перейшли від спроб протидіяти будівництву газопроводу до нівелювання негативних наслідків його введення в експлуатацію.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав шантажем заяву російського президента Володимира Путіна про можливість збільшити поставки газу через “Північний потік-2” в разі схвалення німецьким регулятором.

Напередодні офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила , що Росія готова продовжувати транзит газу через Україну, але це питання залежить від багатьох факторів. Наприклад, обсягів майбутніх закупівель країн Європи і конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив , що глава МЗС України Дмитро Кулеба пересмикує факти, кажучи про нібито обіцянку президента РФ Володимира Путіна скликати зустріч міністрів закордонних справ «нормандської четвірки» в ході розмови з лідерами Німеччини та Франції Ангелою Меркель і Емманюелем Макрона.

Джерело: Народна Правда