Фейкова “Дія”: за фальшивий COVID-сертифікат можуть ув’язнити на 3 роки

Фейкова “Дія”: за фальшивий COVID-сертифікат можуть ув’язнити на 3 роки
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Використання фейкової “Дії” з фальшивими COVID-сертифікатами прирівнюється до підробки документів та може каратися ув’язненням на строк до 3 років. Крім того, програма небезпечна з точки зору витоку особистих даних.

Loading...

Про це Оглядачеві повідомив керівник з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Мстислав Банік.

За його словами, новий додаток не має жодного відношення до цієї Дії, у ньому немає документів громадян, він не має доступу до реєстрів. У ньому просто імітували дизайн ДІЇ.

Він також додав, що за допомогою фейкової Дії шахраї можуть оволодіти важливою конфіденційною інформацією, зокрема про особисті рахунки.

Блокування ресурсів шахраїв неможливе, оскільки вони не знаходяться на українських серверах. “Ця програма не встановлюється з маркетів – вони просто направляють через месенджери APK-файл цієї програми”, – пояснив Банік.

При цьому він додав, що незабаром буде заблоковано Telegram-канал, який розповсюджує фейкову Дію.

Зазначимо, офіційну Дію можна завантажити з Google Play або App Store. Якщо біометричних документів немає, є лише паспорт-книжечка або вид на тимчасове проживання, можна зайти на портал Дія і там створити PDF-файл сертифіката з таким же QR-кодом, який скрізь працює.

Як повідомлялося раніше, лікарі одеського обласного центру соціально-значущих хвороб та медики швидкої допомоги з 19:00 26 жовтня до 4 ранку 27 жовтня перевозили пацієнтів із COVID-19 з одного корпусу до стаціонару цієї ж медустанови, але на Ядова. Причина: немає кисню.

В Україні 25 жовтня від COVID-19 померла рекордна кількість пацієнтів – 734 особи.

Центр контролю та профілактики захворювань США вніс Україну до списку країн з «найвищим рівнем COVID-небезпеки».

Джерело: Народна Правда