Повернули скіфське золото, повернемо і Крим: у Кремлі відреагували на слова Зеленського погрозами

Повернули скіфське золото, повернемо і Крим: у Кремлі відреагували на слова Зеленського погрозами
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

У Кремлі прокоментували слова президента України Володимира Зеленського про те, що після повернення скіфського золота Київ поверне собі Крим.

Loading...

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив про «негативні наслідки», повідомляє радіостанція «Маяк».

За його словами, заява про повернення Криму «є нині нічим іншим як заявою про територіальні претензії до Російської Федерації».

“Подібні заяви можуть мати свої негативні наслідки”, – сказав Пєсков.

Нагадаємо, напередодні Апеляційний суд Амстердама своїм рішенням передав Україні скіфське золото з окупованих кримських музеїв. Рішення ще можна оскаржити у Верховному суді Нідерландів.

Пєсков прокоментував і це. У Кремлі заявили про необхідність «найретельніше проаналізувати подальші судові перспективи» щодо відстоювання російських інтересів.

Як відомо, у 2014 році Росія окупувала Крим, у цей момент музейні експонати (з 4 музеїв Криму: Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Національний заповідник «Херсонес Таврійський» та Бахчисарайський історико-культурний заповідник) знаходилися на виставці в Амстердамі в музеї Алларда Пірсона. У Києві наголошували, що, за українським законодавством, усі музейні експонати перебувають у власності держави, а музеї є лише тимчасовими розпорядниками. З Києвом погоджувалися і в ЮНЕСКО — за конвенцією від 1970 року кожна суверенна держава має право вивозити чи не вивозити, забороняти відчуження та повертати з виставок будь-які культурні цінності, якщо вони вважаються незаконними.

У Харкові вперше показали унікальну скіфську діадему із золота, якій понад 2,5 тисяч років.

Джерело: Народна Правда