Тариф на газ у листопаді змінили: хто заплатить менше

Тариф на газ у листопаді змінили: хто заплатить менше
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

НАК “Нафтогаз” України на листопад знизив майже вдвічі тариф на газ для побутових споживачів, для яких компанія є постачальником останньої надії. 

Споживачі, постачальники яких припинили роботу або були позбавлені ліцензії, можуть протягом 60 діб користуватися тарифом постачальника останньої надії. У цей період можуть підписати договір з іншим постачальником «блакитного» палива. У листопаді ціна для них становитиме 7,96 грн. Такий самий тариф сплачують споживачі, які уклали з НАК річний договір — ціни для них діятимуть до весни 2022 року.

Loading...

У компанії нагадують, що на сьогоднішній день «Нафтогаз України» є постачальником останньої надії для 600 тисяч споживачів із Донецької, Херсонської, Полтавської, Одеської та Луганської областей, міст Кременець Тернопільської області, Мелітополя та Мелітопольського району Запорізької області, Коростишова та Коростишівського району Житомирської області, а також Шепетівки Хмельницької області.

Деякі газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення у листопаді. Однак більшість постачальників відмовилися від місячних планів, залишивши лише річну пропозицію, яка діє з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року.

Як повідомлялося раніше, серед можливих проблем, які можуть виникнути під час опалювального сезону, українці найчастіше називають підвищення цін на послуги під час опалювального сезону (63%).

Газорозподільні компанії пропонують з січня 2022 року підняти ціни на послугу з розподілу газу від 30% до більш ніж 4 разів — середній тариф по країні може зрости з нинішніх 1,44 грн за куб. м до 4,14 за куб. м.

Тариф на електроенергію для населення в Україні можуть переглянути у квітні 2022 року, коли закінчиться дія постанови, яка регулює ціну (ПСО). Наразі українці, за розрахунками експертів, мають платити не 1,44, а 4,5-4,85 грн за кожну кВт*годину – це реальна вартість струму.

Джерело: Народна Правда