Україна опинилася в центрі допінгового скандалу, вже “полетіли голови”

Україна опинилася в центрі допінгового скандалу, вже “полетіли голови”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Всесвітнє андидопінгове агентство (WADA) опублікувало звіт Відділу незалежної розвідки та розслідувань. Виявилося, що Національний антидопінговий центр України ще з 2012 року проводить збір допінг-проб у спортсменів за попереднім записом, попереджаючи їх заздалегідь особисто або через тренерів.

Агентство повідомляє, що є переконливі докази того, що у 2021 році шість проб українських спортсменів було подано як взяті у позазмагальний період під час підготовки до Олімпійських ігор у Токіо-2020. Тоді як насправді аналізи складалися на різних турнірах. Всі вони, звичайно ж, були чистими.

Перевірялася також можливість існування системи допінгу у Федерації легкої атлетики України. Ця підозра не підтвердилася, але виявили “потенційні докази” незаконного обігу еритропоетину (ЕПО) у одного з функціонерів ФЛАУ.

Які санкції застосують до Національного антидопінгового центру та українського спорту ще невідомо.

“Національний антидопінговий центр України порушив міжнародний стандарт тестування. Тому вже сьогодні директор НАДЦ Іван Курліщук та його заступник Ярослав Кручек подали у відставку. Міністерство заявляє, що ми займаємо чітку позицію щодо боротьби з допінгом і нікому не дозволимо порушувати антидопінгові правила. Реакція на порушення буде миттєвою та жорсткою”, – прокоментував міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Як повідомлялося раніше, український плавець-паралімпієць Максим Крипак, який на Іграх у Токіо завоював п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медалі, удостоєний звання Героя України.

Нагадаємо, Максим Кріпак став найтитулованішим українським спортсменом не лише на XVI літній Паралімпіаді в Токіо, а й за всю історію участі України в Паралімпійських Іграх. Всього з Токіо українські паралімпійці привезли 98 нагород: 24 золоті медалі, 47 срібних і 27 бронзових.

Українець Данило Болдирєв став чемпіоном світу з лазіння на швидкість . Змагання проходили в Москві.

Джерело: Народна Правда