В Україні рекордно подорожчає гречка

В Україні рекордно подорожчає гречка
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

На сьогоднішній день роздрібна вартість кілограма гречки становить близько 50 гривень. При цьому експерти прогнозують нове подорожчання.

Loading...

Як повідомляє керівник аграрного спрямування Української асоціації бізнесу та торгівлі Яна Казьміна, за рік закупівельні ціни на гречку зросли на 18%, пишуть Факти.

“У квітні цього року уряд Російської Федерації заборонив вивозити з країни гречку, крупу з гречки грубого помелу та очищене гречане зерно аж до 31 серпня 2021 року. Заборона була введена через те, що в Росії на той момент не було необхідних запасів культури на експорт, тому до збирання нового врожаю цієї осені її залишили для свого внутрішнього ринку, коли закінчила діяти ця заборона, ситуація з цінами залишилася складною, і експерти прогнозують подорожчання гречки до кінця року ще на 30%. Слід зазначити і обмежений імпорт із Білорусі, який також впливає на підвищення ціни на гречку”, – пояснює експерт.

Вона також додала, що українці звикли, що гречка дешева і купувати її вигідно, але аграріям та фермерам стало невигідно збільшувати площі з вирощування гречки, оскільки їм цікаво отримувати прибуток такий, як і від інших культур. Внаслідок цього фермери стали скорочувати площі вирощування гречки, що вплинуло на ціни.

“Виникає питання, що зроблено урядом для нормалізації ситуації? На сьогоднішній день Кабміном вже було підтримано дві постанови про держпідтримку сільгоспвиробників та про відшкодування фермерам втрат через пошкодження посівів сільгоспкультур внаслідок надзвичайних ситуацій. Фінансово передбачається виділення 5 тис. грн на гектар виробникам з обмеженням площі сільгоспугідь не більше ніж 300 гектарів”, — зазначила Яна Казьміна.

Експерти вважають, що подорожчання гречки найближчим часом продовжиться, незважаючи на добрий урожай цієї зернової культури.

«Ситуація на ринку гречки може посилитись через дії спекулянтів, які захочуть притримати продаж товару, щоб забезпечити зростання цін, – розповів незалежний експерт кандидат економічних наук Олександр Хмелевський. — Тому на нас очікує зростання вартості гречки на 15-20%».

  • Нагадаємо, депутат від “Слуги народу” Микола Тищенко заявив, що не помітив зростання цін на основні продукти в Україні. Народний обранець стверджує , що гречка зараз коштує 12 гривень за кілограм, а яловичина – 50-70 гривень.
  • Рекордно високі ціни на природний газ в світі привели до подорожчання низки продовольчих продуктів в Україні. Незважаючи на те, що побутові споживачі захищені від подорожчання блакитного палива, криза вдарить по гаманцю – подорожчають товари і послуги.

    Як повідомляв раніше, глава Комітету економістів України Андрій Новак, вартість хліба до кінця 2021 року може зрости на 5-25%, і це, незважаючи на те, що в Україні в поточному році зібрали рекордний урожай пшениці і ячменю. Причини: зростання цін на сировину і борошно, а також подорожчання енергоносіїв.

    З ним погоджувався і керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко. За його словами, за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії – в два рази. Згідно з розрахунками асоціації, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%.

Джерело: Народна Правда
Теги: