Зимовий час: як допомогти організму пережити небезпечне переведення стрілок

Зимовий час: як допомогти організму пережити небезпечне переведення стрілок
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

У ніч із 30 на 31 жовтня Україна перейде на зимовий час — стрілки годинника треба перевести на годину назад.

Відзначимо, осінь традиційно вважають періодом депресій, оскільки більшість людей важко переживають дощі та холод, скорочення світлового дня і нестачу вітамінів. Перехід на зимовий час тільки погіршує ситуацію. Все, що потрібно знати про потенційні небезпеки переведення годинників.

Loading...

Як підготувати організм до переходу на зимовий час?

  • почати лягати на 15-20 хвилин раніше, ніж зазвичай
  • перейти на трав’яні чаї
  • ввести поживні сніданки та ранні прогулянки
  • уникати фізичних навантажень, не затримуватись на роботі
  • пити більше води

Рекомендують також намагатися не їсти жирну їжу, не вживати алкоголь, не користуватися гаджетами перед сном, не хвилюватися.

Переведення годинників двічі на рік здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів № 509 oт 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. При цьому вперше в нашій країні перевели годинник ще за часів СРСР (в квітні 1981 року), з метою економії електроенергії.

Як відомо, багато країн вже відмовилися від такої практики, оскільки переведення стрілок, за даними вчених, порушує біологічні ритми людини, підвищуючи ризик серцево-судинних і імунних захворювань. В Україні зробити це поки не вдається. Наприклад, в березні 2021 року депутати Верховної Ради підтримали законопроект №4201 про скасування сезонного переведення годинників і встановлення постійного “зимового” часу. Його ініціатор, віце-спікер Ради Руслан Стефанчук посилався на дослідження вчених про шкоду маніпуляцій з часом. У підсумку парламенту не вдалося скасувати перехід на літній час – депутати провалили голосування законопроекту в другому читанні.

Джерело: Народна Правда