Підприємців контролюватимуть по-новому: що зміниться

Підприємців контролюватимуть по-новому: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Кабмін пропонує змінити процедуру податкового контролю та запровадити в Україні електронні перевірки. Підприємців можуть зобов’язати щороку подавати до податкових органів обов’язкову звітність. А за порушення загрожують величезні штрафи – до 600 тисяч гривень.

Про це йдеться у проекті закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо впровадження електронних перевірок (е-аудиту), пише Сегодня.

Цей документ уже схвалили на засіданні Кабінету Міністрів у четвер, 28 жовтня. Ініціатором законопроекту виступило Міністерство фінансів. Там очікують, що ухвалення покращить якість та результативність податкового контролю, а також зменшить особисті контакти між платником податків та контролюючим органом.

У законі прописано, що підприємці мають подавати до органів ДПС достовірні дані щодо наявності та стану активів. Їх прийматимуть як стандартний аудиторський файл (SAF-T) протягом 60 календарних днів після завершення податкового року.

За неподання файлу або подання неповного звіту з недостовірними даними або помилками українцям загрожує:

  • 100 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, – для великих платників податків (станом на жовтень-2021 це 600 тис. грн);
  • 10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, – для інших платників податків, визначених ст. 180 Податкового кодексу, окрім самозайнятих осіб (станом на жовтень-2021 – 60 тис. грн.).

Якщо закон ухвалять, то вже з 01.01.2025 року мають подавати такі дані, а решту, визначені ст. 180 таки Податкового кодексу, з 01.01.2027 року.

Зауважимо, що аудит може допомогти податковій ефективно та швидко контролювати бізнес, а підприємці при цьому зможуть у спрощеній формі подавати свою звітність.

В Україні банки все частіше блокують перекази та рахунки — все через податкову перевірку. Великі витрати, нагадаємо, перевіряють за новими правилами: громадяни мають довести, звідки вони взяли гроші та чи легально їх заробили.

Державна екологічна інспекція виступила за запровадження утилізаційного збору на старі автомобілі. Розмір збору може становити 100-200 євро, платити доведеться мільйонам українців.

Джерело: Народна Правда