Вчені назвали способи, які допоможуть очистити легені вдома

Вчені назвали способи, які допоможуть очистити легені вдома
Автор Желізняк Олександр в Новини

Методи очищення легенів будуть корисні не тільки курцям, але і людям, які регулярно дихають забрудненим повітрям, а також тим, у кого є хронічні захворювання, які впливають на дихальну систему. Йдеться про астму, хронічну обструктивну хворобу легень і муковісцидоз.

Про це повідомляє Medical News Today.

Loading...

Способи очистити легені

Інгаляційна терапія

Парові інгаляції водяною парою відкриють дихальні шляхи і допоможуть легким вивести слиз. Вдихання водяної пари може принести швидке полегшення і допомогти людям легше дихати.

Контрольований кашель

Кашель – це природний спосіб позбавлення організму від токсинів, що скупчилися в слизу. Контрольований кашель розріджує надлишок слизу в легенях, направляючи його вгору по дихальних шляхах.

Лікарі рекомендують людям з хронічною обструктивною хворобою легенів виконувати цю вправу, щоб очистити легені:

сядьте на стілець, розслабте плечі, поставивши обидві ноги на підлогу складіть руки на животі повільно вдихніть через ніс повільно видихніть, нахиляючись вперед, впираючись руками в живіт кашляйте 2 або 3 рази на видиху, тримаючи рот відкритим повільно вдихніть через ніс відпочиньте і повторіть при необхідності.

Злити слиз з легких

Постуральний дренаж передбачає лежання в різних положеннях для видалення слизу з легенів під дією сили тяжіння. Ця практика може поліпшити дихання і допомогти в лікуванні або профілактиці легеневих інфекцій.

Техніки постурального дренажу розрізняються в залежності від положення:

1. На спині

Ляжте на підлогу або на ліжко. Підкладіть подушки під стегна, щоб груди були нижче стегон. Повільно вдихніть через ніс і видихніть через рот. Кожен видих повинен тривати вдвічі довше, ніж вдих, що називається диханням 1:2. Продовжуйте протягом декількох хвилин.

2. На боці

Ляжте на бік, поклавши голову на руку або подушку. Підкладіть подушки під стегна. Практикуйте дихальну схему 1:2. Продовжуйте протягом декількох хвилин. Повторіть з іншого боку.

3. На животі

Покладіть стопку подушок на підлогу. Ляжте животом на подушки. Не забувайте тримати стегна вище грудей. Складіть руки під головою для підтримки. Практикуйте дихальну схему 1:2. Продовжуйте протягом декількох хвилин.

Фізичні вправи

Регулярні вправи не тільки поліпшать ваше фізичне і психічне здоров’я людей, але і знизять ризик багатьох захворювань, включаючи інсульт і серцеві захворювання.

Справа в тому, що фізичні вправи змушують м’язи працювати інтенсивніше, і це збільшує частоту дихання, що призводить до більшого припливу кисню до м’язів.

Також в організмі поліпшується кровообіг, завдяки чому організм ефективніше видаляє надлишку вуглекислого газу, який організм виробляє під час тренувань.

Зелений чай

У зеленому чаї багато антиоксидантів, а вони допомагають зменшити запалення в легенях. Ці сполуки можуть навіть захистити легеневу тканину від шкідливого впливу вдихання диму.

Недавнє дослідження, в якому взяли участь понад 1000 дорослих в Кореї, показало, що люди, які випивали не менше 2 чашок зеленого чаю в день, мали кращу функцію легенів, ніж ті, хто не пив нічого.

Протизапальні продукти

Запалення дихальних шляхів може утруднити дихання і викликати відчуття тяжкості. Вживання в їжу протизапальних продуктів може зменшити запалення і полегшити ці симптоми.

До продуктів, які допомагають боротися із запаленням, відносяться:

куркума зелень вишня чорниця оливка волоський горіх боби сочевиця

Нагадаємо, вчені назвали найкорисніші овочі восени, які допоможуть зміцнити імунітет.

Раніше фахівці назвали найкорисніше вино.

Джерело: Народна Правда