Адвокат озвучив умову, за якої винуватець ДТП у Харкові може уникнути покарання

Адвокат озвучив умову, за якої винуватець ДТП у Харкові може уникнути покарання
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Є небезпека, що неповнолітній Микола Харківський, який влаштував смертельну ДТП у Харкові , уникне покарання, якщо до нього не буде прикута громадська увага.

Loading...

Своєю думкою у коментарі Обозревателю поділився адвокат Богдан Кушнір.

“На жаль, у регіонах часто-густо є так звані кишенькові суди, де суддя не враховує жодних аргументів, а лише підтримує ту особу, з якою він особисто знайомий або якщо є якась корупційна складова”, – констатував він.

“Якщо громадськість триматиме цю ситуацію на контролі, то, як мінімум, вона завершиться так само, як і справа Зайцевої з Дроновим. Особа отримає реальний термін, відбуватиме цей реальний термін і не зможе уникнути покарання у зв’язку з будь-якими надуманими обставинами”, – наголосив адвокат.

Він зазначив, що українське законодавство, яке визначає відповідальність неповнолітніх водіїв, потребує певних змін.

“Проблема у нашому законодавстві – дуже погане регулювання відповідальності неповнолітніх за те, що вони керують транспортними засобами. Також дуже низька відповідальність самих власників таких транспортних засобів”, – сказав адвокат.

На думку адвоката, саме тому в Україні так часто трапляються смертельні дорожньо-транспортні пригоди, винуватцями яких є неповнолітні водії.

“Ми маємо дуже погану тенденцію. З моменту ДТП із Зайцевою, яка також була у Харкові. Нещодавно ми знову мали ДТП із неповнолітнім за кермом у Миколаєві, зараз маємо це ДТП, де знову за кермом був неповнолітній”, – нагадав він.

У цьому контексті Кушнір наголосив на необхідності введення більш жорстких заходів до порушників закону. Зокрема, вилучення авто з можливою подальшою конфіскацією.

“Після того рішенням суду автомобіль міг би бути конфіскований. Тоді вони б боялися. Тому що втратити дорогий автомобіль, звичайно, набагато страшніше, ніж заплатити невеликий штраф у розмірі 500 чи 1000 гривень”, – заявив він.

Як повідомлялося раніше, дочка загиблого в харківській ДТП Ігоря Носова Анастасія сказала , що батьки 16-річного Миколи Харківського навіть не вибачилися перед її сім’єю. Водночас 16-річна Єлизавета Дусік, яка на момент ДТП перебувала в Infiniti, надала свідчення в поліції.

Як повідомлялося раніше, в аварії, що сталася у Харкові на перетині проспекту Гагаріна та вулиці Одеської, загинув батько двох дітей. Без дідуся залишилося троє онучок. Його дочка Анастасія Носова опублікувала в Instagram пост із проханням про допомогу. Жінка просить відгукнутися свідків ДТП.

Раніше у ЗМІ була інформація, що батько 16-річного Миколи Харківського, який влаштував смертельну ДТП у Харкові, працює продавцем м’яса на Благовіщенському (Центральному) ринку. 

Джерело: Народна Правда