Відомий український спортсмен зізнався, як атлетам допомагали здавати допінг-проби

Відомий український спортсмен зізнався, як атлетам допомагали здавати допінг-проби
Автор Желізняк Олександр в Новини/Спорт

Український легкоатлет, володар рекорду України у спортивній ходьбі Ігор Главан, підтвердив, що Національний антидопінговий центр України проводив махінації з допінг-пробами.

Як повідомлялося раніше, Всесвітнє андидопінгове агентство (WADA) опублікувало звіт Відділу незалежної розвідки та розслідувань. Виявилося, що Національний антидопінговий центр України ще з 2012 року проводить збір допінг-проб у спортсменів за попереднім записом, попереджаючи їх заздалегідь особисто або через тренерів.

Легкоатлет, бронзовий призер Чемпіонату світу зі спортивної ходьби на 50 км у 2016 році у 2018 році сам був усунений від змагань через порушення антидопінгових правил. В інтерв’ю “Настоящее время” він підтвердив, що національний центр заздалегідь попереджав спортсменів.

“Це правда. Почалося це з 2017 року у нас, я це знаю за своїм видом – спортивною ходьбою. Я можу сказати, що з 2017 року, коли до нас прийшов старшим тренером Денис Тобіас (він з 2017 року досі працює старшим тренером) він неодноразово дзвонив, попереджав, що буде допінг-контроль, куди треба приїхати, навіть коли ми були на закордонних зборах, він збирав спортсменів, тренерів і попереджав, що після приїзду додому треба буде здати допінг-контроль, кому треба здати. Куди треба приїхати – так це було.

Якщо WADA брала аналізи, то ніколи нікого ніхто не попереджав, вони приїжджали як треба. Вони просто дзвонять тобі вранці і кажуть: “Ось допінг-контроль”. А щодо національного допінг-контролю – то таке відбувалося.

Навіть цього року, коли ми були на зборах у Кончі-Заспі у травні, нас попереджали про перевірки. Той самий старший тренер Тобіас дзвонив чи навіть на зборах говорив, що “ось, хлопці, треба здати дві проби або одну – приїде національний допінг-контроль”. Він казав, кому треба здати, прізвища і що треба здати.

Є такий Романчук, він теж у федерації працює, він за витривалістю, мабуть, головний. Наприклад, якщо Тобіас дзвонив лише тим, хто тренується зі спортивної ходьби, то Романчук дзвонив [багатьом] і казав, кому куди треба поїхати здавати допінг-контроль. Я чув це від спортсменів неодноразово.

Коли ми були на зборах у Кончі-Заспі, навіть хлопці-марафонці приїжджали за дзвінком Романчука для того, щоб здати допінг-контроль Національному антидопінговому центру. Нам старший тренер казав: “Вам треба здати дві допінг-проби”. Потім, коли ми здавали дві допінг-проби, нас уже ті ж допінг-офіцери попереджали: “Хлопці, через день чи через два ми знову приїдемо, будьте готові здавати допінг контроль”.

Деякі спортсмени обурювалися, питали, чому так. А раптом хтось когось захоче підставити? Щось зробить чи підсипатиме препарат у ту ж їжу чи у воду? Деяким спортсменам було неприємно чути, що їх попереджали, коли приїдуть контролери. Навіть мені спортсмени казали: “Ігорю, а це правильно?” Я говорив: “Ні, це неправильно, це порушення, про це треба говорити та писати”.

Але кому ми можемо написати? Навіть якщо цей Національний антидопінговий центр (лабораторія, де обробляються аналізи) пропагує таке. Але ми зараз розуміємо, що це все було пов’язано по одному ланцюжку. І я зараз просто розумію, що Національний антидопінговий центр повідомляв це у федерацію чи старшим тренерам, а вони потім це говорили вже далі ланцюжком, і це доходило потім спортсменам. Найбільше було неприємно, коли прямо на зборах таке відбувалося: попередження про здачу допінг-контролю. І кому ми могли сказати, що вони порушують ці всі права?”.

Як повідомлялося раніше, український плавець-паралімпієць Максим Крипак, який на Іграх у Токіо завоював п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медалі, удостоєний звання Героя України.

Нагадаємо, Максим Кріпак став найтитулованішим українським спортсменом не лише на XVI літній Паралімпіаді в Токіо, а й за всю історію участі України в Паралімпійських Іграх. Всього з Токіо українські паралімпійці привезли 98 нагород: 24 золоті медалі, 47 срібних і 27 бронзових.

Українець Данило Болдирєв став чемпіоном світу з лазіння на швидкість . Змагання проходили в Москві.

Джерело: Народна Правда