В Україні рекордно подорожчало м’ясо: як змінилися ціни

В Україні рекордно подорожчало м’ясо: як змінилися ціни
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні рекордно подорожчало м’ясо – у вересні ціни на деякі його види злетіли на 25,5%. Якщо порівнювати зі груднем попереднього року найбільше подорожчало куряче філе.

Про це повідомляє Державна служба статистики.

Loading...

Як зросли ціни:

  • куряче філе в грудні коштувало в середньому 91,71 грн. за кг, вже у вересні цього року його вартість зросла до 115,1 грн. за кг (25,5% з початку року).
  • яловичина в середньому коштувала 144,82 грн за кг, у вересні 2021 року її ціна зросла до 172,04 грн за кг (18,8%).
  • свинина у середньому коштувала 115,86 грн. за кг, вже у вересні м’ясо подорожчало до 124,45 грн за кг (7,4%).

Депутат від «Слуги народу» Микола Тищенко напередодні потрапив у новий скандал . За його словами, він не помітив зростання цін на основні продукти України. Народний обранець стверджує, що гречка зараз коштує 12 гривень за кілограм, а яловичина – 50-70 гривень.

Рекордно високі ціни на природний газ в світі привели до подорожчання низки продовольчих продуктів в Україні. Незважаючи на те, що побутові споживачі захищені від подорожчання блакитного палива, криза вдарить по гаманцю – подорожчають товари і послуги.

Як повідомляв раніше, глава Комітету економістів України Андрій Новак, вартість хліба до кінця 2021 року може зрости на 5-25%, і це, незважаючи на те, що в Україні в поточному році зібрали рекордний урожай пшениці і ячменю. Причини: зростання цін на сировину і борошно, а також подорожчання енергоносіїв.

З ним погоджувався і керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко. За його словами, за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії – в два рази. Згідно з розрахунками асоціації, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%.

Джерело: Народна Правда
Теги: