Облгази хочуть підняти тарифи в кілька разів: у Кабміні розповіли, що чекає на українців

Облгази хочуть підняти тарифи в кілька разів: у Кабміні розповіли, що чекає на українців
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні облгази подали заявки на підвищення своїх тарифів у кілька разів. Це не означає, що українцям доведеться платити за доставку блакитного палива значно більше. За процедурою, розрахунки, які пояснюють зростання цін, мають перевірити до Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг.

Обозреватель пише, що цифри облгазів неаргументовані, тому такого значного подорожчання не буде.

“Коли облгази почали публікувати заявки на свій тариф, дійсно, були цифри, які в рази вищі за діючі тарифи. Але питання в тому, що ці заявки в більшості випадків не аргументовані з погляду інвестицій, витрат… Ми впевнені, що коли такі заявки розглянуть у НКРЕКУ, збільшення на заявлену величину точно не буде”, – заявив під час години запитань до уряду у Раді міністр енергетики України Герман Галущенко.

Більшість облгазів (їм платимо абонплату) належать мільярдеру Дмитру Фірташу. Офіційно його компанії заявляють про збитки і тепер просять НКРЕКУ підняти їхні тарифи у кілька разів. Причина – вони використовують технологічний газ, а він різко подорожчав. І за всіма чинними нормами та законом “Про ринок газу” вони мають право вимагати таке подорожчання.

“Нафтогаз” запропонував купувати облгазам блакитне паливо за зниженими тарифами. Це дозволить утримати розмір абонплати. Загалом її запровадження вже призвело до значного зростання сум у платіжках як мінімум у літній період.

У платіжках українців додатково вказуватиметься спожитий обсяг теплової енергії у перерахунку на кіловат-годину.

В Україні через запровадження плати за доставку газу (абонплата) сім’я влітку замість 63 грн. платить близько 500 грн. За рік після введення абонплати українці переплачують тисячі гривень.

Джерело: Народна Правда