Чути постріли: натовп нелегальних мігрантів намагається прорватися до Польщі з Білорусі

Чути постріли: натовп нелегальних мігрантів намагається прорватися до Польщі з Білорусі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Ситуація на кордоні Польщі та Білорусі погіршується. Прямо зараз у європейську країну намагаються прорватися юрби нелегальних мігрантів чисельністю до тисячі осіб. Нагадаємо, ситуація в регіоні загострилася після того, як Олександр Лукашенко, у відповідь на санкції ЄС, заявив, що республіка більше не стримуватиме потік нелегалів.

Сьогодні вранці у мережі з’явилися відео, на кадрах можна побачити, як величезний натовп нелегалів рухається до польських прикордонників. Нині ці люди вже біля кордону з Польщею. Є інформація про те, що мігранти намагаються прорватися і прикордонникам доводиться відбивати атаку. Чути постріли.

Як пише DW, Польща висловила глибоке занепокоєння.

“Дуже тривожна інформація з кордону. Велика група мігрантів зібралася в Білорусі, неподалік кордону з Польщею. Вони щойно попрямували до кордону з Республікою Польща. Вони спробують масово в’їхати до Польщі”, – написав представник координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарін у своєму мікроблозі в Twitter.

Зі свого боку, заступник глави МЗС Польщі Петро Вавжик в інтерв’ю Polskie Radio попередив, що ситуація на білорусько-польському кордоні через наплив мігрантів може загостритися та призвести до жертв:

“Ми реагуємо відповідно до розвитку ситуації. Я переконаний, що білоруська влада хочу конфлікту, що призведе до жертв як мінімум на одній із сторін. Немає розуміння того, що відбувається по той бік кордону”.

Заступник міністра назвав те, що відбувається, провокацією, метою якої є “насильницький перетин кордону”. Polskie Radio із посиланням на Вавжика повідомляє, що мігрантів спеціально доставили до прикордонного району.

У свою чергу прикордонний комітет Білорусі звинуватив владу Польщі у створенні кризової ситуації та витісненні мігрантів до білоруського кордону.

ЗМІ також повідомляють, що Литва направила військових до кордону з Польщею та Білорусією через скупчення мігрантів. Більше того, міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте запропонувала запровадити в країні надзвичайний стан через ситуацію на кордоні.

Напередодні польські прикордонники повідомили про виявлення на території Польщі трьох людей у формі зброї. Країна звинуватила Білорусь у збройній провокації на кордоні.

Білорусь та Росія посилять військове угруповання на кордоні з Україною та Польщею. Як заявив Олександр Лукашенко, Мінськ та Москва не приховують своїх намірів із цього питання.

Джерело: Народна Правда