МОЗ розширив список професій з обов’язковою вакцинацією

МОЗ розширив список професій з обов’язковою вакцинацією
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Міністерство охорони здоров’я України розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Наказ набирає чинності з 9 грудня 2021 року. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Обов’язкову вакцинацію вводять для працівників:

Loading...
  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

“Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації”, – додали у відомстві.

Нагадаємо, що відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, повинні зробити щеплення.

У цьому списку:

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів,
  • працівники місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • працівники закладів вищої, післявузівської, професійної, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціальної освіти.

Днями фонд ЮНІСЕФ доставив в Україну майже 3 мільйони доз вакцини від COVID-19 виробництва компанії Moderna. Ця партія прийшла безкоштовно у рамках глобальної ініціативи COVAX.

На Закарпатті поліцейські викрили схему продажу фальшивих експрес-тестів на COVID-19, яку проводили працівники вокзалу.

Як повідомлялося раніше, 8 листопада набрав чинності наказ про обов’язкову вакцинацію працівників центральних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій (територіальних органів), а також навчальних закладів.

Джерело: Народна Правда