Без снігу та при -15: синоптики озвучили прогноз погоди на Новий рік

Без снігу та при -15: синоптики озвучили прогноз погоди на Новий рік
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Погода в Україні на Новий рік 2022 буде безсніжною, але морозною. За прогнозом погоди, температура повітря опуститься до позначки -15 градусів.

Про це розповіла завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокові прогнози погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова, передає “Укрінформ”.

Вона наголосила, що снігового покриву не варто очікувати.

«Температурний режим буде дуже позитивним, високим до Нового року. І всі опади, які пройдуть, будуть у вигляді дощу та мокрого снігу. І виходить, що сніговий покрив не встигне лягти. Але перші дні січня будуть із великим похолоданням», – сказала Мартазінова.

За її словами, середньодобову та денну температуру на рівні 5°С слід очікувати наприкінці листопада – на початку грудня. Потім будуть холодні дні у новорічний період, а потім температура трохи підніметься. Наступне значне похолодання слід очікувати у лютому.

«Дуже холодні дні – це коли -10°С – ми маємо побачити на початку грудня. Також різке зниження температури, морозні дні ми побачимо ближче до Нового року. На переході з грудня до січня, у святкові дні, зі змінним успіхом, то мороз, то тепло буде. Найхолодніші дні, а це до -15°С, випадають на початку січня, тобто свята новорічні супроводжуватимуться морозними днями», – сказала Мартазінова.

Загалом, наголосила синоптик, зима буде тривалою, температурний режим нестійкий. Що ж до лютого, зазначила вона, то місяць буде холодним, проте теплішим, ніж у лютому минулого року.

Синоптик Українського гідрометцентру Наталія Птуха розповідала , що протягом цього тижня погода в Україні двічі зміниться. У найхолодніші дні можливі нічні морози до -12 градусів, у найтепліші вдень повітря прогріватиметься до 12 градусів.

Народний синоптик Володимир Деркач озвучив прогноз погоди на листопад та грудень.

Завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова озвучила свій прогноз погоди на листопад. За її словами, старт останнього місяця осені буде досить прохолодним. Втім, не обійдеться і без сюрпризів із позначкою «плюс».

Погода в Україні в листопаді не віщує аномалій — температура повітря та кількість опадів будуть у межах норми.

Погода в Україні взимку 2021-2022 буде хоч і морозною, але «м’якшою» за попередню і без рясних снігопадів.

Глобальне потепління поки що не вплине на традиційну для нашого регіону зиму, вона буде досить холодною.

Джерело: Народна Правда