Улюблений продукт українців рекордно подорожчав

Улюблений продукт українців рекордно подорожчав
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні серйозно дорожчає сало. Вартість продукту поступово зростає щороку, але на сьогоднішній день досягла рекордної позначки.

Loading...

Про це повідомляє Kurkul.com.

За даними Мінфіну, вартість солоного сала зараз становить 185 грн/кг, що на 40 грн/кг більше, ніж середня ціна продукту у вересні. Нинішня вартість сала є найвищою за останні роки.

«Значне подорожчання солоного сала відбулося ще у жовтні, коли вартість стрімко зросла на 20 грн/кг або 13%. З жовтня до листопада ціна зросла ще на 20 грн/кг або 11%», — йдеться у повідомленні.

Вартість домашнього сала також зростає, але не такими швидкими темпами. Зараз його ціна становить — 134,6 грн/кг, що на 1 грн дешевше, ніж минулого місяця, але на 28 грн дорожче за початок року.

Експерти прогнозують зниження цін на свиней забійних кондицій, що може вплинути на ціну сала.

«Як і минулими роками, в середині осені відбувається зниження ціни на свиней. До того ж тиск імпорту на внутрішні ціни є відчутним і прогнозується зниження ціни ще на 2 грн/кг до минулого тижня. Ймовірно, українським виробникам треба бути готовими до подальшого зниження ціни на свиней», — зазначили аналітики.

Як повідомлялося раніше, в Україні різко почали зростати ціни на цибулю. Зокрема, подорожчання стартувало з кінця жовтня, але найбільше помітно ціни підвищилися в перші дні листопада.

В Україні рекордно подорожчало м’ясо — у вересні ціни на його види злетіли на 25,5%. Якщо порівнювати зі груднем попереднього року найбільше подорожчало куряче філе.

Джерело: Народна Правда
Теги: