Улюблений продукт українців рекордно подорожчав

Улюблений продукт українців рекордно подорожчав
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні серйозно дорожчає сало. Вартість продукту поступово зростає щороку, але на сьогоднішній день досягла рекордної позначки.

Про це повідомляє Kurkul.com.

За даними Мінфіну, вартість солоного сала зараз становить 185 грн/кг, що на 40 грн/кг більше, ніж середня ціна продукту у вересні. Нинішня вартість сала є найвищою за останні роки.

«Значне подорожчання солоного сала відбулося ще у жовтні, коли вартість стрімко зросла на 20 грн/кг або 13%. З жовтня до листопада ціна зросла ще на 20 грн/кг або 11%», — йдеться у повідомленні.

Вартість домашнього сала також зростає, але не такими швидкими темпами. Зараз його ціна становить — 134,6 грн/кг, що на 1 грн дешевше, ніж минулого місяця, але на 28 грн дорожче за початок року.

Експерти прогнозують зниження цін на свиней забійних кондицій, що може вплинути на ціну сала.

«Як і минулими роками, в середині осені відбувається зниження ціни на свиней. До того ж тиск імпорту на внутрішні ціни є відчутним і прогнозується зниження ціни ще на 2 грн/кг до минулого тижня. Ймовірно, українським виробникам треба бути готовими до подальшого зниження ціни на свиней», — зазначили аналітики.

Як повідомлялося раніше, в Україні різко почали зростати ціни на цибулю. Зокрема, подорожчання стартувало з кінця жовтня, але найбільше помітно ціни підвищилися в перші дні листопада.

В Україні рекордно подорожчало м’ясо — у вересні ціни на його види злетіли на 25,5%. Якщо порівнювати зі груднем попереднього року найбільше подорожчало куряче філе.

Джерело: Народна Правда
Теги: