10 мільйонів смертей щороку: чим загрожує світу безконтрольне лікування COVID антибіотиками

10 мільйонів смертей щороку: чим загрожує світу безконтрольне лікування  COVID антибіотиками
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко знову нагадав, що COVID-19 не є прямим свідченням призначення антибіотиків. Антибіотики не вбивають віруси Їх призначають лише за наявності ознак приєднання бактеріальної інфекції.

У ході брифінгу Ляшко заявив, що стійкість до антимікробних препаратів є однією з найсерйозніших загроз для охорони здоров’я. У світі щорічно помирають близько 700 тисяч людей через інфікування стійкими до антибіотиків бактеріями.

За його словами, при втраті контролю за призначенням лікування антибіотиками цифра може досягти 10 млн смертей щорічно вже через 30 років.

Окремо додав, що на тлі пандемії фіксують зростання продажів антибактеральних препаратів:

“Хочу наголосити, що антибіотики не активні по відношенню до вірусу. Тому COVID-19 не є прямим показанням для призначення антибіотиків. Це виправдано лише за наявності ознак приєднання бактеріальної інфекції. А встановлення цих ознак – це прерогатива лікаря”.

У Києві стрімко зростає захворюваність на COVID-19 серед дітей. Лише минулої доби зафіксували понад 100 хворих — це рекорд серед неповнолітніх за весь період пандемії у столиці.

Другу добу в Україні понад 800 смертей від COVID-19 .

Міністерство охорони здоров’я України розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Наказ набирає чинності з 9 грудня 2021 року.

Джерело: Народна Правда