11 листопада в Україні: яке сьогодні свято

Іменинники сьогодні: Олексій, Андрій, Василь, Віктор, Євген, Іван, Кирило, Кузьма, Леонід, Наум, Микола, Павло, Тимофій, Анастасія, Анна, Марія, Філіп

11 листопада в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У православній церкві 11 листопада вшановується пам’ять двох святих – Аврамія Ростовського і Анастасії Римлянині. Також в цей день в Китаї День холостяка, до цього свята приурочено День шопінгу або як його ще називають “чорна п’ятниця у Китаї”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Преподобномучениця Анастасія Римляниня рано втратила батьків і виховувалася в жіночому монастирі під заступництвом настоятельки Софії. Почалися гоніння на християн, Анастасія була піддана тортурам, але від господа не відмовилася, за що її було страчено. Тіло було кинуто диким звірам, але, сповіщена Господом, Софія поховала її. Анастасія вважається заступницею овець, а Авраам – покровителем овчаров, які справляють в цей день свято.

Чорна п’ятниця у Китаї

В сучасному Китаї святкування Дня холостяка проходить як зустріч друзів, у яких поки ще немає сім’ї або ж як прощання з холостяцьким життям (парубоцька вечірка). Зустрічі проходять і вдома, і в ресторанах. Кожен прагне підкреслити свою самостійність і незалежність. До цього Дня давно вже приурочили і інше свято День шопінгу або “чорна п’ятниця у Китаї”. Традиційно в цей день товари з китайських магазинів можна замовити з великими знижками.

У католиків сьогодні День святого Мартіна – велике народне свято ряду католицьких країн в честь дня пам’яті про єпископа Мартіна Турського. Святий Мартін вважається покровителем бідняків, солдатів, сукноделів, домашніх тварин і птахів, а також альпійських пастухів. У День святого Мартіна, після закінчення сільських робіт, насамперед запалювалися багаття на кожній вулиці, у кожному дворі. У ці вогнища кидали кошики, в яких недавно лежали плоди. Через ці багаття стрибали і влаштовували походи, запаливши смолоскипи від їх вогню. У цих походах брали участь ряджені: святий Мартін на коні і Мартинова людина — хлопчик, тулуб і кінцівки якого були обгорнуті соломою.

Прикмети на 11 листопада

Якщо на Федора сніг чи дощ іде, то 21 листопада буде відлига.
Хмари низько рухаються по небу – чекай на похолодання.

Інші свята в цей день:

Всесвітній день шопінгу,
Міжнародний день енергозбереження,
День незалежності Польщі,
День Лачплесіса в Латвії,
Лої Кратонг в Таїланді.

Нагадаємо, 8 листопада православні відзначали Дмитрів день, згадуючи про великомученика Димитрія Солунського, який прийняв мученицьку смерть за християнську віру.

Джерело: Народна Правда