МВФ призначив дату перегляду програми для України

МВФ призначив дату перегляду програми для України
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Рада директорів Міжнародного валютного фонду внесла українське питання до порядку денного своїх засідань. Надання Києву траншу розглянуть 22 листопада. Йдеться про отримання від фонду $700 млн.

Про це свідчать дані на офіційному сайті МВФ.

Loading...

Засідання відбудеться за місяць після того, як свої висновки надала технічна місія фонду. Рішення про те, чи виділяти чи не виділяти гроші тій чи іншій країні завжди приймає Рада директорів фонду.

Україна та МВФ у середині жовтня-2021 досягли попередньої домовленості (Staff-level agreement) у рамках першого перегляду програми фінансування stand-by. Ревізори фонду працювали над питанням із 21 вересня до 18 жовтня, пише Обозреватель.

Крім того, Україна попросила Фонд про продовження програми stand-by. Продовження програми потрібно, щоб встигнути отримати всі передбачені в ній $5 млрд. Поки що Україна отримала лише $2,1 млрд першого траншу.

Програму співпраці з МВФ stand-by затвердили 9 червня 2020 року. Програма розрахована на 18 місяців та містить вимоги щодо важливих структурних реформ.

Після жовтневого перегляду було вирішено, що найближчими місяцями stand-by фокусуватиметься на:

  • пошуку балансу між доходами бюджету та соціальною підтримкою (це не дозволило Кабміну Дениса Шмигаля підвищити зарплати та пенсії у проекті бюджету-2022);
  • незалежності Національного банку, який у свою чергу повинен упорядкувати інфляцію (вона становить майже 11% при меті в 4-6%);
  • створення умов для сталої роботи банків;
  • боротьбі з корупцією та просування судової реформи;
  • зменшенні державної частки в економіці, тобто посилення корпоративного управління та приватизації.

Україна очікує на черговий транш від Міжнародного валютного фонду — 750 млн доларів, а також 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС наприкінці листопада — на початку грудня 2021 року.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання світової економіки у 2021 році на рівні 5,9%. Порівняно з липнем прогноз погіршено на 0,1 в.п. (З 6,0%)

Джерело: Народна Правда