СБУ не пустила в українське небо літак нардепа Козака: подробиці

СБУ не пустила в українське небо літак нардепа Козака: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Служба безпеки України та Украерорух заблокували спробу використання повітряного простору України бізнес-джетом, до власника якого застосовано санкції РНБО.

Як повідомляє прес-служба відомства, йдеться про депутата ВР, якого СБУ підозрює у державній зраді.

“Зловмисники хотіли вивести літак з-під санкцій РНБО. Для цього вони змінили бортовий номер одного з 5 підсанкційних літаків: з Т7BRG перереєстрували на T7GIV. Вже з новим номером, 10 листопада, судно хотіло перетнути повітряний простір України: летіло до РФ з однієї країни -члена ЄС. Утім, СБУ спрацювало спільно з Украерорухом та Державіаслужбою України та заборонило транзит бізнес-джету”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Нагадаємо, що на початку 2021 року за поданням СБУ РНБО ввів санкції щодо оператора повітряних суден JET4U та компаній – власників бізнес-джетів, на яких українські політики здійснювали польоти в Росію. РНБО рекомендувала застосувати санкції щодо нових власників літаків, раніше пов’язаних із компанією «JET4U SRL».

ЗМІ повідомляють, що не пустили в українське небо літак підсанкціонованого нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака.

СБУ не пустила в українське небо літак нардепа Козака: подробиці

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про нові санкції проти Російської Федерації.

Посли Європейського союзу, 10 листопада, ухвалили всі критерії п’ятого пакету санкцій проти Білорусі. Тепер робота над списком санкцій має прискоритися.

Джерело: Народна Правда