“Треба бути чесними”: у НАТО оцінили ймовірність нового вторгнення РФ в Україну

”Треба бути чесними”: у НАТО оцінили ймовірність нового вторгнення РФ в Україну
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

У НАТО фіксують велике скупчення російських військ біля кордону з Україною. І розцінюють такі дії, як можливість реалізувати потенційні агресивні дії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на брифінг генсека НАТО Єнса Столтенберга та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

Loading...

“Я не можу детально говорити про результати наших розвідувальних даних, але ми бачимо збільшення напруги. Ми повинні бути реалістами і розуміти, з якими викликами ми стикаємося. Ми бачимо величезне збільшення військової сили біля України”, – зазначив Столтенберг.

За його словами, Росія вже раніше використала таку методику тиску.

“Я не хочу спекулювати, але я думаю, що нам потрібно бути чесними, нам потрібно думати над тим, що існують потенційні можливості, які має Росія, щоб провести потенційні агресивні дії проти України”, – додав він.

Нагадаємо, раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Україна не є частиною НАТО — не підпадає під дію положення про колективну оборону — п’яту статтю Вашингтонського договору (напад на будь-яку з держав-членів Альянсу розглядається як напад на них усіх), але при цьому мова йдеться про зміцнення партнерства та тісне співробітництво.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний розповів, скільки на окупованих територіях Донецької та Луганської областей знаходиться кадрових російських військових. За його словами, проти України воюють кілька тисяч росіян.

Джерело: Народна Правда