Ціни на соняшникову олію в Україні зростуть до 100 гривень за літр

Ціни на соняшникову олію в Україні зростуть до 100 гривень за літр
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Через подорожчання енергоносіїв літр рафінованої олії у магазині може подорожчати до 100 гривень та вище.

Про це, як пише UBR.ua, повідомив представник «Української Ради бізнесу» Станіслав Таршин.

За його словами, газ для підприємств подорожчав майже в 2,5 рази, через що собівартість виробництва для підприємств олійно-жирової галузі зросте на 5-10%. При цьому на ціну впливає збільшення вартості гексанового розчинника та електроенергії — майже на 25%.

За словами Таршина, подорожчання соняшникової олії призведе до втрати українськими виробниками частки світового ринку та зниження обсягів виробництва. Однак стратегічно від подорожчання можуть виграти ті підприємства, які знизить залежність від газу за рахунок модернізації виробництва.

«Одним із таких способів є вироблення електроенергії з біогазу, сировиною для якого може бути лушпиння. Це, до речі, “зелена” енергетика», – зазначив він.

Раніше повідомлялося, що цінники на каву злетять. Причина – серйозні проблеми у країн, які вважаються основними постачальниками зерен: Бразилії, Колумбії та В’єтнамі. Прогнози експертів кажуть, що ціни на кавове зерно протягом цього року можуть збільшитися на 20-55%.

В Україні рекордно подорожчало м’ясо — у вересні ціни на його види злетіли на 25,5%. Якщо порівнювати зі груднем попереднього року найбільше подорожчало куряче філе.

В Україні зросли ціни на продукти тваринного походження, і за рік найбільше – на третину та вище – подорожчали курка та яйця.

Джерело: Народна Правда