У МВС розповіли, що буде, якщо мігранти з Білорусі прорвуться в Україну

У МВС розповіли, що буде, якщо мігранти з Білорусі прорвуться в Україну
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Щоб закрити 270 км кордону з Білоруссю на тлі міграційної кризи , Україні потрібно щонайменше 189 млн грн. При цьому на повне інженерне облаштування кордону потрібні 7 мільярдів гривень.

Таку заяву у Facebook зробив директор Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченка.

На його думку, кордон і на півночі, і на сході країни потрібно терміново будувати та виділяти на це ресурси.

“Протяжність 10 найбільш небезпечних ділянок для масового перетину нелегалами з півночі становить 270 км зі всього 1084 кілометрового кордону з РБ. Тільки щоб закрити ці 270 км хоча б найпростішим інженерним загородженням – спіральним колючим дротом “Єгоза” – потрібно 189 млн. грн. все повне інженерне облаштування (рів, антивандальний паркан, вежі спостереження та рокадна дорога) кордону з Білоруссю – 7 мільярдів гривень”, – уточнив він.

Водночас він нагадав, що між Україною та Білоруссю діє угода про реадмісію з минулого року:

“Це означає, що нелегальні мігранти, які потрапили на їхню або нашу територію з їхнього чи нашого боку, можуть і повинні бути висунуті назад. І сторона, з якої вони прийшли, зобов’язана буде їх прийняти. Перед запланованим у Мінську та Москві початком нинішньої міграційної кризи з Польщею та Литвою РБ вийшла з такої ж угоди з ЄС шляхом голосування окремого закону у своєму парламенті, це означає, що поки що принаймні зберігається юридична основа для недопущення на українському кордоні з РБ такої самої ситуації, як у Польщі, але готуватися потрібно все одно”.

Він також зазначив, що Державна прикордонна служба України та МВС України вже мають успішний досвід такого стримування на кордоні за цим напрямком. Щоправда, тоді йшлося про значно меншу кількість людей – у вересні минулого 2020 року до тисячі паломників-хасидів хотіли потрапити в Україну з Білорусі:

“Але вони тоді не намагалися прориватися лісами, їх не підганяли вперед білоруські прикордонники, які перебувають у складі КДБ РБ, і після кількох днів безуспішного табору на трасі вони повернулися”.

Мігранти, які зараз намагаються прорватися до Європи через територію Польщі, можуть спробувати це зробити через територію України.

У ніч проти 13 листопада білоруські військові намагалися прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службової машини. Крім того, мігранти застосували щодо польських служб сльозогінний газ, отриманий від білоруських силовиків.

Джерело: Народна Правда