60% зимових днів будуть аномально теплими: синоптик озвучила свій прогноз

60% зимових днів будуть аномально теплими: синоптик озвучила свій прогноз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Перший місяць нового року – січень – буде досить теплим.

Про це в інтерв’ю УНІАН розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух.

За її словами, зима 2022 року відрізнятиметься дещо вищими температурами, ніж рік тому – середня температура буде на 1-1,5 градусів вищою за минулорічні значення. Проте тепла погода фіксуватиметься не всю зиму.

Синоптик зазначила, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно: “Взимку очікуються потоки арктичного холоду”.

Причиною появи арктичного повітря на території України стане активна течія Ель Ніньо (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що помітно впливає на клімат).

Синоптик каже, що січень буде найтеплішим зимовим місяцем. Середня місячна температура цього місяця очікується на 2-3 градуси вище за норму.

Щодо снігу, то Балабух каже, що не буде затяжних снігопадів, як, втім, і довгих періодів без снігу.

Завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокові прогнози погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що погода в Україні на Новий рік 2022 року буде безсніжною, але морозною. За прогнозом погоди, температура повітря опуститься до позначки -15 градусів.

Народний синоптик Володимир Деркач озвучив прогноз погоди на листопад та грудень.

Погода в Україні в листопаді не віщує аномалій — температура повітря та кількість опадів будуть у межах норми.

Погода в Україні взимку 2021-2022 буде хоч і морозною, але «м’якшою» за попередню і без рясних снігопадів.

Глобальне потепління поки що не вплине на традиційну для нашого регіону зиму, вона буде досить холодною.

Джерело: Народна Правда