П’ять українських міст можуть втратити газопостачання після запуску “Північного потоку-2”

П’ять українських міст можуть втратити газопостачання після запуску “Північного потоку-2″
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Запуск “Північного потоку-2” може призвести до втрати газопостачання у п’яти українських містах.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Оператора ГТС України.

“Оператор ГТС України бере участь у розгляді заявки на сертифікацію Nord Stream 2 для захисту інтересів українців та України. Весь наш досвід каже, що цей газопровід несе пряму загрозу безпеці постачання газу в Україну. Адже кожен запуск газопроводу Газпрому в обхід України зменшував використання української ГТС для транзиту”, – йдеться у повідомленні.

ОГТСУ зазначає, що є ризик, що запуск “Північного потоку-2” призведе до аналогічних наслідків і український маршрут остаточно втратить транзитні обсяги російського газу:

“В результаті п’ять міст на українсько-російському кордоні одразу втратять газопостачання, а здатність України імпортувати газ з європейських країн значно обмежиться. Нам буде недоступний віртуальний реверс, який цього року забезпечив майже 90% імпорту газу в Україну. Європа, ймовірно, втратить можливість користуватися українськими сховищами газу, в яких, нагадаємо, у 2020 році зберігалося близько 10 млрд. куб. м газу європейських компаній. ОГТСУ змушений буде змінити режим роботи української ГТС із транзитного на обслуговування виключно внутрішніх маршрутів”.

 

В ОГТСУ уточнили РБК-Україна, що у разі повного припинення транзиту природного газу з Російської Федерації через територію України відбудеться припинення подачі природного газу у кількох прикордонних населених пунктах – на кордоні з Молдовою та Росією.

“Проблема в тому, що газ до них надходить через територію Молдови (Могилів-Подільський, Вінницька обл.) або через газопроводи-відводи, до яких підключені на території Російської Федерації (м. Вовчанськ, Харківська обл., с. Воєводське і смт. Троїцьке, Луганська обл.). Є ризики для частини прикордонних споживачів Одеської області, які отримують газ з території Молдови”, – додали в операторі та нагадали, що про ці ризики повідомляли ще у 2019 році.

Федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово призупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора газопроводу «Північний потік-2».

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс раніше закликала Європейський Союз заблокувати сертифікацію газопроводу “Північний потік-2”. А також зміцнити свої зв’язки із країнами-партнерами.

Джерело: Народна Правда