Яйця в Україні знову подорожчають: через що ми незабаром платитимемо по 40 гривень за десяток

Яйця в Україні знову подорожчають: через що ми незабаром платитимемо по 40 гривень за десяток
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Яйця в Україні продовжать дорожчати. За оцінками експертів, вже незабаром вони коштуватимуть 40 гривень за десяток. Причин для цього кілька: скоротилося виробництво курячих яєць, підвищилися ціни на енергоносії.

Про це йдеться у сюжеті “5 каналу”.

Зазначимо, за рік яйця подорожчали з 22,19 до 30,30 грн за десяток.

Економіст Олег Пензін каже, що вартість яєць безпосередньо залежить від тарифів на енергоносії та цін на корм. Якщо щось із цього дорожчає – дорожчають і яйця:

“Майже вся кількість яєць, що виробляються в Україні – 98% – виробляються на птахофабриках. Найсильніше на їхню ціну впливає вартість комбікорму – його “частка” в ціні яєць становить 60%. Головне ж у комбікормі – це кукурудза, що подорожчала вдвічі. Триразове підвищення вартості енергоносіїв. Це все вплине на вартість яєць.

Світові ціни на кукурудзу потягли нагору і витрати на вирощування птиці. Для деяких виробників вони виявилися непідйомними – і вони почали зменшувати поголів’я курей.

Генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Роман Сластьон каже, що за 9 місяців цього року наше виробництво, порівняно з минулим роком, скоротилося на 14%. Промислові птахофабрики взагалі скоротили виробництво на 24%.

Він також зазначає, що податковий законопроект 5600, який можуть невдовзі ухвалити, у середовищі малого та середнього бізнесу вже називають “зашморгом”. За його словами, у разі його прийняття всіх фермерів, які вирощують перепелів, індиків, качок та курей, а також виробників яєць переведуть на загальну систему оподаткування.

Раніше повідомлялося, що цінники на каву злетять. Причина – серйозні проблеми у країн, які вважаються основними постачальниками зерен: Бразилії, Колумбії та В’єтнамі. Прогнози експертів кажуть, що ціни на кавове зерно протягом цього року можуть збільшитися на 20-55%.

Через подорожчання енергоносіїв літр рафінованої олії у магазині може подорожчати до 100 гривень та вище.

Джерело: Народна Правда
Теги: