Росія має 3-5 розроблених сценаріїв агресії проти України, – Тука

Росія має 3-5 розроблених сценаріїв агресії проти України, – Тука
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука вважає, що Росія має 3-5 різних сценаріїв агресивних дій щодо України, але переміщення російських танкових підрозділів поблизу наших кордонів не несе ознак швидкого наступу.

Таку думку він висловив у коментарі Оглядачеві.

Loading...

На його думку, зараз немає такої важливої ознаки, як підготовка військової інфраструктури:

“Без сумніву, ризики були і є, починаючи з листопада 2014 року. І вони будуть, ми від них нікуди не подінемось. Але стверджувати, що є якісь факти, які підтверджують, що сьогодні Росія готується до вторгнення, не можна”.

За словами Тукі, висновок про підготовку наступу не можна зробити на підставі тільки ротацій або скупчення військової техніки Росії біля наших кордонів.

“Вздовж кордону переміщуються танкові підрозділи, відбувається прихована передислокація військ. Але для того, щоб вони здійснювали якісь активні дії, необхідно створювати запаси палива. Немає інформації щодо підготовки відповідної інфраструктури. Ні наша, ні американська розвідка таких об’єктивних даних не дає”, – наголосив політик.

Водночас Тука запевнив, що плани Росії залишилися незмінними – захоплення як мінімум лівобережної України. За його словами, ця тема незмінно присутня не тільки в “російських інформаційних смітниках”, а й у політичному істеблішменті РФ.

“Росія має від 3 до 5 заздалегідь розроблених сценаріїв розвитку тих чи інших подій залежно від реакції України та світової спільноти. Вони діють не спонтанно, а наперед усі прогнозують”, – запевнив політик.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликає Європейський Союз посилити санкції проти Російської Федерації. На його думку, Москва звикла до слів та розраховує, що Європа «не зможе перейти від слів до справи».

Білорусь та Росія можуть влаштувати провокації на кордоні України під час спільних навчань. При цьому Москва рішуче налаштована перетворити білоруську територію на свою військову базу.

Джерело: Народна Правда