Ціни на молоко в Україні зросли і це не межа: озвучено причини подорожчання

Ціни на молоко в Україні зросли і це не межа: озвучено причини подорожчання
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З початку 2021 року вартість літра молока в Україні зросла майже на 3 гривні, а твердого сиру – на понад 40 гривень. Навіть улітку, коли молочні продукти традиційно дешевшають, ціна не просіла.

Loading...

“Факти” пишуть , що все через скорочення поголів’я корів в Україні.

Зазначимо, зараз на ринку за кілограм вершкового масла зараз просять 250 грн, домашнього сиру – 120 грн. І це не межа, каже експерт із аграрної економіки Леонід Тулуш, оскільки ціна на молочну сировину зросла щонайменше на 10%, і вона не знижувалася навіть у високий сезон.

“Щороку влітку ціна просідає. Глибина просадки різна – 10-15%, але цього року не було жодного відсотка. З липня пішло подорожчання. Якщо раніше можна було купити за 10-10,2 грн молоко, сировину, зараз за 11 грн сорт екстра продається – це мінімум”, – пояснив експерт.

За останній рік поголів’я корів в Україні скоротилося майже на 6%, тому що домогосподарства не хочуть тримати цих тварин через низькі закупівельні ціни на молоко, зменшення пасовищ та високі витрати на саме виробництво.

“Левову частку становлять витрати на корми. У собівартості виробництва сирого молока близько 50% належить саме кормам. Далі – енергоносії та оплата праці”, – пояснив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Подорожчання виробництва молока відчула на собі фермер Людмила Скорба. За її словами, має у господарстві 24 корови, але доїться лише одна. Решта почнуть доїтися лише у лютому після отелення.

“На літр молока витрачаються дуже великі витрати. Я, приміром, не можу на 100% забезпечити своє поголів’я. Для того, щоб корову тримати взимку, потрібно набагато більше грошей, ніж ми можемо потягнути. Воно не дорожчає, це просто люди не знають ціни цьому молоку”, – каже Скорба.

Водночас великі виробники молока запевняють, що не все так погано. У промислових масштабах поголів’я починає збільшуватися. Тож найближчим часом молочні продукти хоч і дорожчатимуть, але не так сильно.

“Зростання спостерігатиметься в межах 1,5-2%, це за найбільш оптимістичними прогнозами”, – запевняє Андрієць.

Стрімке зростання цін стримуватимуть торговельні мережі, які бояться втратити покупця, і дешевший імпорт деяких молочних продуктів із Європи. Там цю гілку дотують із бюджету. Тому у конкуренції на ринку вітчизняні виробники дещо програють, оскільки підтримки держави недостатньо.

Яйця в Україні продовжать дорожчати За оцінками експертів, вже незабаром вони коштуватимуть 40 гривень за десяток. Причин цього кілька: скоротилося виробництво курячих яєць, підвищилися ціни на енергоносії.

Раніше повідомлялося, що цінники на каву злетять. Причина – серйозні проблеми у країн, які вважаються основними постачальниками зерен: Бразилії, Колумбії та В’єтнамі. Прогнози експертів кажуть, що ціни на кавове зерно протягом цього року можуть збільшитися на 20-55%.

Через подорожчання енергоносіїв літр рафінованої олії у магазині може подорожчати до 100 гривень та вище.

Джерело: Народна Правда