Зима буде теплою, але із вкрапленнями 30-градусних морозів: синоптик озвучив прогноз

Зима буде теплою, але із вкрапленнями 30-градусних морозів: синоптик озвучив прогноз
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Погода у грудні відрізнятиметься теплом. Прояви зими – похолодання та сніг будуть, але природних катаклізмів не прогнозується.

Loading...

Таку заяву в інтерв’ю “Сегодня” зробив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

За його словами, середня температура в грудні буде вищою за норму для цього періоду.

“Тобто грудень виявиться досить теплим. Прояви зими, похолодання, сніг будуть, але природних катаклізмів не очікуємо. Що стосується січня і лютого, то за нинішніх кліматичних режимів у нас не може бути іншої зими, окрім теплої. Однак на тлі теплої. зими з підвищеним температурним режимом обов’язково прийдуть холоди, морози досягнуть і 25, і 30 градусів. Але в порівнянні із зимами, які були 30-40 років тому, нинішні морозні періоди виявляться короткочасними”, – розповів синоптик.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше зазначав, що клімат в Україні в наступні 100 років стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи вже про південні регіони, зими не буде зовсім.

Завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокові прогнози погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що погода в Україні на Новий рік 2022 року буде безсніжною, але морозною. За прогнозом погоди, температура повітря опуститься до позначки -15 градусів.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух каже, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно.

Народний синоптик Володимир Деркач озвучив прогноз погоди на листопад та грудень.

Погода в Україні в листопаді не віщує аномалій — температура повітря та кількість опадів будуть у межах норми.

Погода в Україні взимку 2021-2022 буде хоч і морозною, але «м’якшою» за попередню і без рясних снігопадів.

Глобальне потепління поки що не вплине на традиційну для нашого регіону зиму, вона буде досить холодною.

Джерело: Народна Правда