Чий Крим: МЗС України вимагає спростувати скандальну заяву президента Болгарії

Чий Крим: МЗС України вимагає спростувати скандальну заяву президента Болгарії
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Міністерство закордонних справ України вимагає офіційного спростування заяви президента Болгарії Румена Радєва про “російський” Крим.

Loading...

Про це повідомляє МЗС України .

Нагадаємо, президент Болгарії Румен Радєв у ході дебатів зі своїм головним опонентом на пост глави держави Анастасом Герджиковим заявив, що окупований РФ Крим – це російська територія. Також він назвав санкції проти Росії неефективними.

Герджиков своєю чергою назвав Крим українською територією.

Сьогодні МЗС України викликало болгарського посла Костадіна Коджабашева. Українська сторона довела до посла позицію щодо некоректності та неприпустимості висловлювань президента Радєва щодо Криму під час вчорашніх теледебатів.

У МЗС зазначають, що слова чинного президента не сприяють розвитку добросусідських відносин України та Болгарії, а також різко дисонують із офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Болгарський посол заявив про незмінну позицію Болгарії щодо підтримки територіальної цілісності України.

Глава МЗС Білорусі Володимир Макей заявив, що на сьогоднішній день окупований Крим нібито є територією Росії. При цьому він наголосив на незмінності позиції Мінська про належність півострова.

Член окупаційного парламенту Криму Микола Волков закликав позбавити співачку Софію Ротару звання почесної кримчанки — все через її принципову позицію щодо статусу півострова.

Джерело: Народна Правда