Під Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичами

Під Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичами
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

У місті Дубно Рівненської області у пологовому будинку від COVID-19 померла 20-річна вагітна Олена Боровець. Вона була на сьомому місяці вагітності, врятувати дитину також не вдалося. Лікарі кажуть, ситуацію посилила бронхіальна астма, родичі мають претензії до медиків та опублікували останнє листування з пацієнткою.

Loading...

Про це йдеться у матеріалі Обозревателя.

За словами головлікаря Ростислава Андрощука, спочатку вона лікувалася вдома, але до медичного закладу надійшла ще у задовільному стані:

“Однак у неї було хронічне захворювання – бронхіальна астма. І все це ускладнилося коронавірусом. Вона пробула у нас тиждень, але її стан різко погіршився. Лікарі проводили їй реанімацію, намагалися запустити серце. І в цей час дитина, на жаль, померла. Маму теж не змогли врятувати”.

Померла не була вакцинована. У пологовому будинку додали, що у них усі майбутні мами не робили щеплень від коронавірусу.

Тітка Олени Зоряна Бояр каже, що сімейний лікар не дав її племінниці направлення на ПЛР-тест та повний огляд:

“Олена вже мала сильний кашель. Лікарка прописала їй ліки, сказала, що це бронхіт або загострення бронхіальної астми, яке виявилося під час вагітності. Почалося лікування. Вона пропила всі ліки тиждень, але температура була і кашель не припинявся. Тільки тоді лікар відправила її на ПЛР-тест. І коли коронавірус підтвердився, сказала їхати до лікарні до Дубна”.

У лікарні їй зробили УЗД та побачили двостороннє запалення легень. Три дні їй давали Амброксол, температуру збивали Парацетамолом, але це не допомагало. Тоді лікарі перейшли на “Дімедрол”, ставили крапельницю, щоб збити температуру.

Краще їй не ставало. Потім у лікарню приїхала свекруха. “Олену посадили на кисень. Свекруха поклала лікареві гроші, тоді він сказав, що почнемо сьогодні капати. У день смерті сказали, що потрібні гормони, я їх знайшла, привезла. Хотіла зайти до неї, але мене не пустили. Сказали, що не можна, хоча самі заходили до неї в одній масочці. Я через вікно це бачила. Кажу: “Я ж можу зайти”. Але мені не дозволили. Гормони дати їй так і не встигли, всі мені повернули”, – розповідає Зоряна.

Рідні приїхали до лікарні одразу, як їм стало відомо про смерть Олени. Тоді вони змогли самі пройти в палату, куди їх спочатку пускати не хотіли. На підлозі була кров, а тіло Олени, накрите простирадлом, лежало на каталці в коридорі. Зоряну обурило, чому їх не пускали, доки Олена ще була жива.

Олена до останнього тримала зв’язок із тіткою через листування і Зоряна її опублікувала. Молода жінка скаржилася, що не могла дихати, була виснажена і в неї паморочилося в голові. Вона також говорила, що коли закінчується кисень, потрібно обов’язково дзвонити медикам, щоби хтось йшов на вулицю і змінював балон.

Під Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичамиПід Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичамиПід Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичамиПід Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичамиПід Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичамиПід Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичамиПід Рівним від COVID-19 померла вагітна та її малюк: опубліковано останнє листування з родичами

Так званим нульовим пацієнтом (перша заразилася людина, з якої починається епідемія/пандемія) з коронавірусом був не бухгалтер, а продавчиня морепродуктів ринку в Ухані Вей Гуйсянь.

У Рівному вихователька дитячого садка, яку відсторонили від роботи через відсутність щеплення від COVID-19, увірвалася до закладу із трьома чоловіками та влаштувала погром, вимагаючи відновити її на роботі.

Раніше глава МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що понад 600 тисяч українців не з’явилися за другою дозою щеплення від COVID-19.

Нагадаємо, 15 листопада в Україні було зафіксовано новий антирекорд за смертністю від COVID-19 – 838 осіб.

Джерело: Народна Правда