Шахраї запустили підроблений сайт ПриватБанку: що робити, щоб не стати його жертвою

Шахраї запустили підроблений сайт ПриватБанку: що робити, щоб не стати його жертвою
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Шахраї створили підроблений сайт ПриватБанку. З його допомогою вони крадуть гроші українців.

Loading...

Своєю історією на Мінфіні поділилася клієнтка банку під ніком Alena2021.

За її словами, вона продавала дитячу іграшку. Покупець скинув чек про оплату.

“Натискаю на посилання і мене перекинуло на сайт privat24.perekazu.com (до речі сайт так і працює і продовжує грабувати), оформлений дуже схоже на програму Приват24 (я взагалі подумала, що відкривається моя програма). Далі, як завжди, введіть логін і пароль, дзвінок від банку підтвердіть вхід у Приват24 і відкривається мій кабінет. Перевіривши відсутність надходження суми, звичайно ж, чекаємо кілька хвилин і заходимо і перевіряємо знову (процедура та ж: логін, пароль, дзвінок-підтвердження) і ось воно: на рахунку кредитної картки “0” без смс, дзвінка з додатковими питаннями, уточненнями”, – пише вона.

Клієнтка продовжує:

“Зателефонувала на гарячу лінію і прошу: «Блокуйте суму та картку!», а оператор: «так, бачу, що за Вашою карткою проводиться операція», говорю: «блокуйте!», а він «перемикаю на фахівця, який займається заявками на повернення коштів”. Склали заявку з формулюванням: “повернення коштів, у зв’язку з шахрайськими діями.” Наступного дня оператор гарячої лінії вже каже, що “підозра на шахрайські дії, тому що відмічено код 3dSecure”, кажу “не може бути, не було ніяких підтверджень від мене”. У відділенні взагалі ніхто не може, навіть чек надати, тільки платну виписку за рахунком, на гарячій лінії, щоб видати виписку за один день, запитали всю можливу особисту інформацію. Замовила у оператора роздруківку дзвінків і наскільки все стало зрозуміло! Звернення на гарячу лінію 15:42 (збігається з часом оформлення заявки № 1742269), а о 15:45 надходить смс – “розваги ПриватБанк, а в тексті смс: “ваші картки заблоковані”. Тобто захист від шахраїв Приватбанк не надає, адже сам із ними співпрацює”.

У ПриватБанку заявили, що не співпрацюють із шахраями: “Якщо ви продаєте товар на інтернет-майданчику, для отримання переказу на картку за продаж товару необхідно вказати лише номер картки, про що ми неодноразово попереджали”. Клієнтці порадили звернутися до правоохоронців.

Шахраї вигадали нову схему обману українців , використовуючи «Нову пошту» і вже змогли вкрасти з відділення цілу тонну горіхів загальною вартістю 180 тис. грн.

ПриватБанк попередив українців про появу нової схеми масового фішингу (крадіжки) особистих даних користувачів на підставі виплат компенсації за вакцинацію від COVID-19.

Шахраї вкрали з картки клієнтки ПриватБанку понад 20 тисяч гривень. Робилося це за схемою транзакцій — їх було 800 (!), а знімали по 24,99 гривні. При цьому жодного разу установа не надіслала повідомлень.

Поліцейські викрили шахрая, який примудрився взяти величезний кредит на чуже ім’я, а також привласнити частину грошей.

Джерело: Народна Правда