Чи треба платити за лікування COVID-19 у лікарні: що кажуть у НСЗУ

Чи треба платити за лікування COVID-19 у лікарні: що кажуть у НСЗУ
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Витрати медустанов на лікування пацієнтів із COVID-19 покриває держава через Національну службу здоров’я України. Проте гроші компенсуються не за кожного COVID-пацієнта, а за кількість медичних бригад, яких у лікарні має бути щонайменше чотири (одна обслуговує близько 20 осіб).

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.

Як розповіли виданню в НСЗУ, до тарифу на оплату послуг медустанов, які надають стаціонарну медичну допомогу таким пацієнтам, включено всі лікарські засоби та медичні вироби, необхідні для лікування як в умовах терапевтичних/інфекційних відділень, так і в умовах інтенсивної терапії.

Також до пакету, який покриває держава, входить вартість лабораторних досліджень, харчування, киснева підтримка та 300% премії медперсоналу.

Водночас українцям радять проконсультуватися на гарячій лінії НСЗУ (16-77), якщо хворому пишуть метровий список ліків, які потрібно купити.

У НСЗУ можуть підказати, чи ці медикаменти входять до протоколу лікування і чи є вони зараз на балансі тієї чи іншої лікарні. Якщо є, то пацієнт не повинен їх купувати.

Крім того, перевірити наявність ліків у лікарні можна на дашборді на сайті НСЗУ.

Як кисень, так і лікарські засоби та медичні вироби, необхідні для лікування пацієнтів з коронавірусом, установи, які лікують пацієнтів із COVID-19 у стаціонарі, мають купувати самостійно. Це відповідальність керівника установи. Такі обов’язки зафіксовано у договорі з НСЗУ про надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам із коронавірусом”, – зазначили у Нацслужбі здоров’я.

У відомстві наголошують, якщо лікарі змушують купувати ліки, передбачені протоколом, або заплатити за безкоштовну послугу, то краще одразу звертатися до кол-центру або надсилати електронну скаргу на їхньому сайті.

“Якщо ви вже заплатили, то після скарги Нацслужба звернеться до лікарні з вимогою повернути гроші. Якщо медустанова відмовиться це робити, тоді матиме справу з правоохоронними органами”, – додають у НСЗУ.

Державна служба статистики оприлюднила дані про смертність та її причини в Україні за період із січня по вересень 2021 року. COVID-19 посідає 4 місце за смертністю – інфекційна хвороба вбила 40 014 українців з початку року.

У селі Тарасово Волинської області чоловік вистрибнув із вікна 4 поверхи у COVID-лікарні. Напередодні він розмовляв зі своєю дочкою.

У місті Дубно Рівненської області у пологовому будинку від COVID-19 померла 20-річна вагітна Олена Боровець. Вона була на сьомому місяці вагітності, врятувати дитину також не вдалося. Лікарі кажуть, ситуацію посилила бронхіальна астма, родичі мають претензії до медиків та опублікували останнє листування з пацієнткою.

Джерело: Народна Правда