До 15 років ув’язнення: в Україні хочуть посилити покарання за смертельні ДТП

До 15 років ув’язнення: в Україні хочуть посилити покарання за смертельні ДТП
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Народні депутати хочуть посилити покарання за скоєння смертельних дорожньо-транспортних подій. До Верховної Ради України внесли одразу три відповідні законопроекти.

Законопроект №6240 “Про внесення змін до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей”, який внесла позафракційний депутат Юлія Світлична, передбачає покарання до 8 років. На її думку, винуватець ДТП з важкими травами або смертельними наслідками має отримати від 5 до 8 років в’язниці (зараз 3-8 років) з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від 3 до 5 років (зараз до 3 років).

Loading...

За порушення правил дорожнього руху з кількома загиблими термін збільшиться до 8-12 років (зараз 5-10 років), а права керувати транспортним засобом позбавлять довічно. Таке ж покарання пропонується за скоєння ДТП у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що спричинило смерть. Якщо ж жертв буде більше, термін становитиме 12-15 років (зараз 7-12 років).

Дещо м’якше покарання пропонує альтернативний законопроект №6240-1 від фракції “Слуга народу”: від 7 до 12 років в’язниці з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 5-7 років у разі ДТП з тяжким або смертельним наслідком,пише “РБК-Україна”. 

Третій законопроект №6240-2 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту” пропонує за ДТП, що спричинила смерть або тяжкі тілесні ушкодження садити винуватця на строк від 5 до 8 років з позбавленням права керувати транспортним засобом 5 років.

Напередодні Дзержинський районний суд Харкова виніс вердикт Миколі Харківському, який влаштував смертельну ДТП у Харкові у ще одній справі про порушення правил дорожнього руху неповнолітнім водієм.

Адвокат Богдан Кушнір наголошував , що є небезпека, що неповнолітній Микола Харківський, який влаштував смертельну ДТП у Харкові, уникне покарання, якщо до нього не буде прикута громадська увага.

Джерело: Народна Правда