Мережа ломбардів, що належала Разумкову, отримує багатомільйонні доходи та фігурує у кримінальних справах, – розслідування

Мережа ломбардів, що належала Разумкову, отримує багатомільйонні доходи та фігурує у кримінальних справах, – розслідування
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Кожен четвертий кредит українці беруть не в банку, а в ломбардах. І провідну роль у цьому процесі займає мережа ломбардів «ПРО100КРЕДИТ» екс-голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Незважаючи на те, що раніше Разумков заявив, що цей бізнес вже не належить його сім’ї (за документами мережа записана на його помічників у ВР Юлію Овдій та Дмитра Тележинського), журналісти проекту «Ісландія» кажуть, бізнес продовжує приносити прибуток саме йому.

Loading...

У розслідуванні журналісти провели низку експериментів, вони продемонстрували, що ломбард афілійований з Разумковим стимулює грабіжників обкрадати українців. Наприклад, у ломбард здали золоту каблучку і жодних документів в організації не вимагали.

У сюжеті також йдеться, що ця мережа фігурувала у кримінальних провадженнях. Наприклад, 2014 року касир одного з ломбардів отримала умовний строк за розтрату майна та підробку документів. У 2015 році в Києві судили шахрая, який відніс до цього ломбарду планшет і без проблем отримав за викрадений гаджет кредит. Представники ломбарду навіть не намагалися допомогти потерпілій стороні.

За підрахунками журналістів, «ПРО100КРЕДИТ» отримує щорічно 2,5-3 млн доларів доходу. При цьому вони не відкидають, що його власники ухиляються від сплати податків.

Президент України Володимир Зеленський вивів Дмитра Разумкова щодо персонального складу Ради національної безпеки та оборони (РНБО). Його місце зайняв нинішній речник Ради Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, у жовтні Дмитра Разумкова відправлено у відставку з посади голови Верховної Ради України.

Джерело: Народна Правда