МВФ виділив Україні транш на 700 млн доларів

МВФ виділив Україні транш на 700 млн доларів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про перший перегляд програми Stand-By з Україною. Фонд також виділяє транш кредиту на 500 млн. спеціальних прав запозичення (SDR), що становить близько 700 млн. доларів.

Про це йдеться на сайті МВФ.

Фонд продовжив термін дії програми Stand-By, яка закінчується у грудні 2021 року, ще на шість місяців.

“Виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила сьогодні перший огляд економічних показників України відповідно до 18-місячної угоди про резервне кредитування (SBA), яка була схвалена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дозволяє владі виділити суму, еквівалентну приблизно 699 мільйонам доларів США, внаслідок чого загальні виплати в рамках чинного СБА становитимуть приблизно 2,8 мільярда доларів США”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, схвалено продовження угоди про резервне кредитування до кінця червня 2022 року та перерозподіл виплат за програмою, а також запит влади України про відмову від недотримання критерію ефективності грудня 2020 року щодо гарантованого державою боргу у світлі вже вжитих коригуючих дій.

Гроші від МВФ мають допомогти Україні впоратися з наслідками кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

Як повідомлялося раніше, Україна очікує на черговий транш від Міжнародного валютного фонду — 750 млн доларів, а також 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС наприкінці листопада — на початку грудня 2021 року.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання світової економіки у 2021 році на рівні 5,9%. Порівняно з липнем прогноз погіршено на 0,1 в.п. (З 6,0%)

Джерело: Народна Правда