МВФ виділив Україні транш на 700 млн доларів

МВФ виділив Україні транш на 700 млн доларів
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про перший перегляд програми Stand-By з Україною. Фонд також виділяє транш кредиту на 500 млн. спеціальних прав запозичення (SDR), що становить близько 700 млн. доларів.

Про це йдеться на сайті МВФ.

Loading...

Фонд продовжив термін дії програми Stand-By, яка закінчується у грудні 2021 року, ще на шість місяців.

“Виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила сьогодні перший огляд економічних показників України відповідно до 18-місячної угоди про резервне кредитування (SBA), яка була схвалена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дозволяє владі виділити суму, еквівалентну приблизно 699 мільйонам доларів США, внаслідок чого загальні виплати в рамках чинного СБА становитимуть приблизно 2,8 мільярда доларів США”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, схвалено продовження угоди про резервне кредитування до кінця червня 2022 року та перерозподіл виплат за програмою, а також запит влади України про відмову від недотримання критерію ефективності грудня 2020 року щодо гарантованого державою боргу у світлі вже вжитих коригуючих дій.

Гроші від МВФ мають допомогти Україні впоратися з наслідками кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

Як повідомлялося раніше, Україна очікує на черговий транш від Міжнародного валютного фонду — 750 млн доларів, а також 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС наприкінці листопада — на початку грудня 2021 року.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання світової економіки у 2021 році на рівні 5,9%. Порівняно з липнем прогноз погіршено на 0,1 в.п. (З 6,0%)

Джерело: Народна Правда