Скільки доведеться заплатити за газ, якщо у квартирі немає лічильника

Скільки доведеться заплатити за газ, якщо у квартирі немає лічильника
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Обсяг спожитого газу для приміщень, де не встановлені прилади обліку, розраховується пропорційно до кількості осіб, зареєстрованих у квартирі.

Це випливає із Постанови Кабінету Міністрів №620, пише На пенсії.

Так, у пункті 5 цього документа сказано, що обсяги газу визначаються:

1) у будинках, де не встановлено квартирних лічильників газу, — за свідченнями будинкового вузла обліку. При цьому весь обсяг спожитого газу розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, зареєстрованих у квартирі;

2) у будинках, де, крім будинкового вузла обліку, частково встановлено квартирні лічильники газу:
– для споживачів, які мають квартирні лічильники газу, – за показаннями таких лічильників;
– для споживачів, які не мають квартирних лічильників газу, – за свідченнями будинкового вузла обліку. При цьому із загального обсягу газу виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу, а різниця розподіляється оператором газорозподільної системи між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу.

За відсутності зареєстрованих у квартирі осіб та офіційних даних про припинення постачання газу до квартири (будинок) облік спожитого газу здійснюється з розрахунку на одну особу.

Часто у багатоквартирних будинках розміщуються організації юридичних чи фізичних осіб — підприємців. Відпуск газу для таких споживачів здійснюється лише тоді, коли в приміщенні буде встановлено та прийнято в експлуатацію окремий вузол обліку природного газу. Покази таких вузлів обліку виключаються із показань загальнобудинкового лічильника.

Постачальник “останньої надії” – “Нафтогаз України” – повідомив , що пільгова ціна газу (7,96 гривень за кубометр) для побутових клієнтів діятиме лише до 30 листопада – з 1 грудня ціни зміняться.

Українці часто скаржаться, що газ горить жовтим чи червоним полум’ям , вважаючи це ознакою поганої якості палива. Насправді, кажуть у Нафтогазі, є три причини зміни кольору полум’я.

Джерело: Народна Правда
Теги: