“Це продовольча катастрофа”: експерт заявив, що ціни на м’ясо зростуть на 50%

”Це продовольча катастрофа”: експерт заявив, що ціни на м’ясо зростуть на 50%
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З другого кварталу 2022 року ціни на м’ясо можуть зрости на 50%. Це стосується всіх видів м’яса.
Про це в ефірі Agro.Fm розповів виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко.

За його словами, 2020 року корм подорожчав на 50%. “Тепер 2021 року свинарі ризикують отримати збитки в 1000 – 2000 грн на кожні 100 кг живої маси свиней», – каже Бабенко.

Loading...

Також експерт розповів про ситуацію в ЄС:

«У Польщі через зниження цін на свиней до 30 грн/кг збитки свинокомплексів становлять 500 грн на 100 кг живої маси. Собівартість свиней за новими цінами на корми у Польщі зросла до 35 грн/кг.

В Україні водночас ціна закупівлі свиней підприємствами м’ясної галузі 45 грн/кг та українські свинарі також скаржаться на збитки. У багатьох свинарів в Україні собівартість свиней із ринковими цінами на корми досягла 45 грн/кг і навіть більше.

Ціни на м’ясо у світі можуть зрости з 2 кварталу 2022 року на 50%. Доходи українців найнижчі в Європі, а витрати на продукти харчування становлять до 60% доходів, тоді як у країнах ЄС у 3-6 разів менше – 10-20% доходів населення витрачає на продукти. Українці вже недоїдають – у 2-3 рази менше споживають м’ясо та молоко. Таке зростання цін на м’ясо – це продовольча катастрофа та загроза здоров’ю нації».

Яйця в Україні продовжать дорожчати За оцінками експертів, вже незабаром вони коштуватимуть 40 гривень за десяток. Причин цього кілька: скоротилося виробництво курячих яєць, підвищилися ціни на енергоносії.

Раніше повідомлялося, що цінники на каву злетять . Причина – серйозні проблеми у країн, які вважаються основними постачальниками зерен: Бразилії, Колумбії та В’єтнамі. Прогнози експертів кажуть, що ціни на кавове зерно протягом цього року можуть збільшитися на 20-55%.

Через подорожчання енергоносіїв літр рафінованої олії у магазині може подорожчати до 100 гривень та вище.

Джерело: Народна Правда
Теги: